V Inchebe sa zídu milovníci silných strojov a prírody

Rýchlosť, ladné tvary motoriek a lodí a atmosféru oddychu v prírode do priestorov bratislavskej Incheby prináša trio výstav MOTOCYKEL, BOAT SHOW a RYBÁRSTVO, POĽOVNÍCTVO, VOĽNÝ ČAS. Návštevníkom sa od 13. do 16. 3. na ploche 17 000 m2 predstaví 141 vystavovateľov z 12 krajín.

Výstava MOTOCYKEL - jediné podujatie svojho druhu na Slovensku - prinesie exkluzívnu prehliadku motoriek takmer všetkých výrobcov zastúpených na našom trhu - AEON, APRILIA, BIG DOG, BMW, BOMBARDIER, CAN AM, CPI, C2I, DERBI, DUCATI, GAS GAS, GILERA, HARLEY DAVIDSON, HONDA, HUSQVARNA, INDIAN, KAWASAKI, KSR MOTO, KTM, MOTO GUZZI, MV AGUSTA, NORTON, OVER, PIAGGIO, SYM, SUZUKI, TRIUMPH, YAMAHA, VESPA, VICTORY a WEST COAST CHOPPERS.

Ponuku sériovo vyrábaných motocyklov doplní viacero mimoriadne zaujímavých kúskov. Návštevníci si budú môcť obzrieť stroje, ktoré svojich jazdcov vyniesli na výslnie - Hondu RC213V majstra sveta MotoGP Marca Marqueza, Hondu CBR1000RR Fireblade 20-násobného šampióna road-racingových pretekov Tourist Trophy na ostrove Man Johna McGuinnessa a Hondu CRF450 Rally z najťažšej rely sveta – Dakaru. Fanúšikovia tuningu sa môžu tešiť na atraktívnu prehliadku Customs of Slovakia, ktorá predstaví aj jedinečné modely motoriek vyrobených na zákazku.

Príchuť nebezpečenstva do Incheby prinesú adrenalínové ukážky schopností mototrialistov. Kaskadérske kúsky ukáže aj stuntrider Tomáš „IČO“ Pauliček. Sprievodný program však myslí aj na bezpečnosť. Profesionálni inštruktori vrátane 11-násobného majstra ČR a vicemajstra Európy v mototriale Mirka Lisého budú komentovať prezentácie bezpečnej jazdy na motorke a poradia, ako neohroziť seba ani ostatných.

Pre fanúšikov rýchlej jazdy je prichystaná autogramiáda jazdcov cestných pretekov motocyklov Tomáša SvitokaVladimíra Ružu. Svoje podpisy budú rozdávať aj jazdci Rely Dakar Štefan SvitkoIvan Jakeš.

Zlatým klincom výstavy bude udeľovanie ocenení Motocykel roka. Počas Večera majstrov Slovenskej motocyklovej federáciebudú pre zmenu slávnostne dekorovaní majstri motocyklového športu za rok 2013.

Výstava BOAT SHOW návštevníkov prenesie do sveta lodí, plachetníc, jácht a vodných skútrov a odhalí kúzlo trávenia voľného času na vode. Tento rok na návštevníkov čaká viacero noviniek. Milovníkov vodných športov zaujmú slovenské premiéry – motorové člny Sea Ray 264 Cruiser model 2014 a Sea Ray 190 Sport model 2014.

Chuťovkou výstavy bude tento rok 14 m dlhá, 4,5 m široká a 11 ton vážiaca jachta Prestige 450 určená na plavbu na otvorenom mori. Dobrodružné povahy sa budú môcť pokochať pohľadom na plachetnicu Maxus 22 od poľského výrobcu Northman Yachts, na ktorej Poliak Szymon Kuczynski na jeseň tohto roka odštartuje sólo plavbu okolo sveta.

Samozrejmosťou je ponuka vybavenia a doplnkov na vodné športy a možnosť získať podrobnosti o vykonaní kapitánskej skúšky.

Trio výstav uzatvára RYBÁRSTVO, POĽOVNÍCTVO, VOĽNÝ ČAS, ktorá ponúka kompletný sortiment na rybačku, poľovačku a trávenie voľného času v prírode. Návštevníci si tiež budú môcť na rybárskom simulátore vyskúšať, ako sa chytajú sladkovodné ryby, zapojiť sa do súťaže vo viazaní umelých mušiek, oboznámiť sa s fungovaním fotopascí a skúsiť šťastie v rybárskej tombole.

Výstavy sú otvorené od 13. do 16. 3. od 9:00 do 17:00, v piatok a v sobotu do 19:00. Prvý deň dopoludnia je vyhradený novinárom. 

Tlačová správa (.pdf)

Pre viac informácií kontaktujte:

Martina Macková
Hovorkyňa
Incheba, a.s.
Viedenská cesta 3-7
851 01 Bratislava, Slovakia
M + 421 911 100 726
T  + 421 2 6727  3345