Tlačová správa Moddom

MODDOM prináša nové trendy v bývaní!

Vystavovatelia si aj tento rok pripravili lákavé veľtržné zľavy až do 30 %, preto sa oplatí využiť príležitosť nakúpiť nábytok a doplnky priamo na veľtrhu. Okrem toho bude každá zakúpená vstupenka žrebovateľná a návštevníci môžu vyhrať ceny v celkovej hodnote 10 tisíc eur.

Bratislavské výstavisko Incheba sa od 16. do 20. októbra opäť premení na očarujúci svet nábytku a umenia.  V poradí 18. ročník veľtrhu nábytku, bytových doplnkov a interiérového dizajnu MODDOM ponúkne všetko, čo sa týka interiérov od najnovších trendov v zariaďovaní, cez dekorácie až po tipy, ako váš domov udržať čistý a útulný. Na veľtrhu sa celkovo predstaví 170 vystavovateľov zo Slovenska, Česka, Talianska, Poľska, Rakúska, Maďarska či z Indie.

V Inchebe nájdete kompletné vybavenie pre váš domov. Nábytok a doplnky do obývacích a detských izieb, predsiení, spální, kuchyne i kúpeľne, bohatá ponuka uspokojí priaznivcov rôznych štýlov – minimalistických a čistých línií, ale aj bohatšie zdobených interiérov. Ponuku navyše doplní zariadenie pre oddych a relax. Na MODDOME nebude chýbať záhradný nábytok, sauny, infrakabíny, či vírivky.

Aktuálny ročník veľtrhu charakterizuje prevaha slovenských vystavovateľov. Slovenský nábytok a dizajn sa totiž vyrovná zahraničnej produkcii a nezriedka víťazí v kvalitatívnom i v cenovom porovnaní. Slovenskí výrobcovia medzi iným ponúknu moderné aj rustikálne kuchyne, sedacie súpravy so špeciálnym poťahom odolným voči všetkým nečistotám, luxusné zasúvacie skrine s najmodernejšou povrchovou úpravou dreva, dizajnové spálne, krištáľové lustre, ale aj drevenú vaňu s umývadlom, ktoré kúpeľni dodajú punc originality.

Jedným z trendov, ktorým sa uberajú výrobcovia nábytku, je variabilita a multifunkčnosť. V tomto duchu možno na veľtrhu nájsť detské a študentské stoličky na mieru, ktoré „rastú“ spolu s deťmi, ale aj multifunkčný taliansky dizajnový nábytok, ktorý rieši nedostatok priestoru v domácnosti. Návštevníci sa budú môcť presvedčiť o tom, že malý konferenčný stolík možno rozložiť na jedálenský stôl až pre 14 osôb.

Ani tento rok nebudú na veľtrhu chýbať zaujímavé dizajnérske kúsky. Jeden z vystavovateľov predstaví exkluzívnu kolekciu zamatových poťahových látok „Underground“, ktorá je výsledkom spolupráce s londýnskou mestskou hromadnou dopravou. Vybrané vzory používané na sedadlách v londýnskom metre boli doplnené o nové charakteristické odtiene so zachovaním pôvodného dizajnu, čo prinieslo nečakaný výsledok. Lahôdkou bude odpočinkové kreslo potiahnuté látkou z exkluzívnej kolekcie módneho ilustrátora Reného Gruaua z Paríža.

Vystavovatelia prinášajú aj novinky v starostlivosti o domácnosť. Upratovanie bude hrou s pomocou prvého robotického mopu na svete, ktorý bude mať na MODDOME slovenskú premiéru.  

Súčasťou veľtrhu je tiež inšpiratívny svet umenia a dizajnu. Ten priblíži kolekcia umeleckých diel vytvorených z kovu v rámci wokshopu Metal Inspiration 2013 organizovaného Katedrou dizajnu na Technickej univerzite v Košiciach. Jeho účastníci vytvorili umelecké diela na tému „Košice – inovatívne mesto – symbióza umenia a techniky“. Interiérový dizajn a inovatívne návrhy tieniacich prvkov k bankomatom ukážu práce študentov Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Bývanie môžu spríjemniť a ozvláštniť aj umelecké diela zo sprievodnej výstavy výtvarného umenia Art.

Brány veľtrhu MODDOM v bratislavskej Inchebe budú otvorené od 16. do 20. októbra od 10.00 h do 19.00 h, v posledný deň veľtrhu do 17.00 h. Viac informácií získate na www.incheba.sk.

Pre viac informácií kontaktujte:
Antónia Čermáková
manažér pre externú komunikáciu
T +421-2-6727 3346
F +421-2-6727 2254
M +421-911 100 797
E acermakova@incheba.sk