Tlačová správa Hodiny a klenoty

Prehliadka krásy, exkluzivity, precíznosti a presnosti, to je výstava Hodiny a klenoty, ktorá odštartuje v Inchebe v piatok 9. novembra a potrvá do nedele 11. novembra. Špecializované podujatie raz ročne združuje kvalitných slovenských zlatníkov, klenotníkov a hodinárov. Zároveň sa uskutoční výstava minerálov, drahých kameňov a fosílií Minerály Bratislava. Podujatí sa spolu zúčastňuje stovka vystavovateľov z Českej republiky, Indie, Maďarska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Rumunska a Slovenska.

Vystavovatelia predstavia aktuálne módne trendy v oblasti šperkov, teda používanie farebných kameňov a výrazný odvážny dizajn podobný bižutérii. Takéto lahôdky v hodnote až 2 milióny eur v prvý deň výstavy predvedie na sebe úradujúca MISS Universe Ľubica Štepánová. Prekvapením pre verejnosť by mal byť aj zlatý náhrdelník výnimočný precíznosťou svojho vyhotovenia a hodnoty, ktorý bude uložený v špeciálnej vitríne. Rodičia na výstave nájdu hravú kolekciu šperkov pre deti. Z hodinárskych noviniek je zaujímavá premiéra nového modelu náramkových hodiniek Vostok – Europe – Lunochod 2. Verejnosti bol dosiaľ predstavený len ich prototyp na výstave v Bazileji. Načasovanie premiéry symbolicky spadá na dátum 40. výročia vynesenia prieskumného vozidla Lunochod na mesiac.

Nebudú chýbať rôzne prístroje a technológie pre zlatníkov. Naživo možno vidieť procesy leštenia, pokovovania, rhodiovania, zlatenia, ale aj opravy šperkov. Okrem úžasných exponátov výstavné podujatia spestrí aj sprievodný program. Spoznáme víťazov 7. ročníka súťaže Slovenský šperk 2012. Študenti ukážu svoj talent v módnych prehliadkach, kde okrem odevov predvedú aj šperkársku tvorbu. Program doplní aj razba pamätných mincí a čistenie šperkov. Hlavným odborným garantom sprievodných podujatí výstavy Minerály Bratislava je Slovenský paleontologický klub, ktorý pripravil rôzne prednášky o mineráloch, fosíliách, horninách a celkovo o prírode.

Výstava Hodiny a klenoty je otvorená od 9. do 11. novembra od 10:00 do 18:00.