Tlačová správa

Bývajte zdravo, moderne a komfortne

Trendy v stavebníctve, inovatívne stavebné materiály, zariaďovacie prvky a komponenty do interiéru a exteriéru, či inteligentné a smart riešenia pre zjednodušenie bývania – to je len časť ponuky  39. medzinárodného veľtrhu stavebníctva CONECO v bratislavskej Inchebe, ktorý už tradične odštartuje stavebnú sezónu na Slovensku. Od 11. do 14. apríla sa na ploche 35 000 m2 odprezentuje 450 vystavovateľov z 11 krajín (Belgicko, Bulharsko, Česko, Čína, Litva, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Taliansko a Slovensko), ktorí predstavia aktuálne trendy z oblasti stavebníctva, architektúry a dizajnu. Prestížne podujatie s viac ako 50-ročnou históriou zorientuje návštevníkov v najnovších vychytávkach a poskytne prehľad riešení pre moderné bývanie. A keďže aktuálne hýbu svetom inteligentné riešenia prepojené s udržateľnosťou a úspornosťou, podujatie doplní 28. medzinárodný veľtrh energetickej efektívnosti Racioenergia a výstavy Drevodomy, Pasívne domy a Voda.

CONECO-RACIOENERGIA spolu so sprievodnými podujatiami pokrývajú skutočne široké spektrum riešení, produktov či nápadov, ktoré dodajú stavbe všetko od základov až po posledné detaily. Vyberať si môžete z fasád, okien, dverí, striech, podláh, klimatizácií, elektroinštalácií, kotlov, krbov, sáun, víriviek, svietidiel, tieniacej techniky, garážových brán či nábytku a úžitkových vozidiel.

Nároky na dnešné stavby a ich výbavu sa neustále zvyšujú. Snúbia sa moderné, automatizované, smart riešenia s úsporou energií, ekologickým prístupom a štýlovým dizajnom. Novú generáciu domácností reprezentuje riadiaci systém Domotron, ktorým dokážete nastaviť a jednoducho ovládať všetko dôležité – od kúrenia, cez žalúzie až po zavlažovanie. Drevar vystaví InteliDoor - inteligentné a bezpečné dvere na odtlačok prsta, a predstaví aj novú start-upovú aplikáciu Nuki, s ktorou otvoríte a zatvoríte elektronický zámok Smart Lock jednoducho prstom aj na svojich klasických dverách. Západoslovenská Energetika prichádza s domácimi nabíjačkami elektromobilov, Niko Slovakia k funkciám inteligentnej elektroinštalácie pridal audiosystém a Jablotron spojil alarmy a kamery do jedinečného riešenia, ktorých výsledkom je inteligentný alarm so smart funkciami. Novinkou bude aj bezprievanová klimatizácia Samsung Wind-free, ktorá vzduch distribuuje cez    21 000 mikroermických otvorov s rýchlosťou 0,15m/s, čím vytvára tzv. bezvetrie a s technológiou Vírus Doctor neutralizuje škodliviny vo vzduchu a ničí baktérie, ktoré neodstránil filter.

Základom bývania sú kvalitné a zdravé steny. Zaujímavosťou preto určite bude prevetrávaný fasádny zatepľovací systém, ktorý v zime šetrí náklady na kúrenie a v lete na klimatizáciu, či funkčné keramické nátery do exteriéru a interiéru, ktoré bránia vlhkosti a plesniam. Novinkou bude aj unikátna farba na steny Fox Dekorator s efektom hrdze, hliníka, betónu alebo patiny, ktorá sa dokonale hodí do moderných interiérov v industriálnom štýle, či dizajnové čadičové dlažby.  Nebude chýbať ani bohaté zastúpenie zariaďovacích komponentov s vychytávkami, ako napríklad systém okien Panorama s panoramatickým výhľadom bez zbytočných, výhľadu brániacich prvkov, či inovatívny dizajn technológie CurveTech - svetlíka so zaobleným zasklením, pre spojenie optimálnej funkčnosti a čistého výhľadu na oblohu. Viac noviniek nájdete tu.

CONECO-RACIOENERGIA dopĺňa tematický odborný program orientovaný na aktuálne témy v segmente stavebníctva. Technický a skúšobný ústav stavebný v spolupráci s partnermi pripravil konferenciu na tému teórií a konštrukcií pozemných stavieb. Tentoraz sa budú riešiť aktuálne problémy obalových konštrukcií budov.  V ponuke odborných programov sú aj témy ekologického riešenia bývania, energetickej sebestačnosti budov, či manuál komplexnej obnovy bytových domov. Návštevníci sa dozvedia aj, ako si vypočítať náklady na stavbu, porovnať si môžu ekologické kúrenie krbom, pecou alebo sporákom, a získajú aj bližšie informácie o mobilných a modulárnych drevodomoch. Denne sú pripravené prednášky a rýchlokurzy venované téme obnovy tradičných domov pre zdravé bývanie, či ekologickému staviteľstvu s využitím prírodných materiálov, s možnosťou vyskúšať si aplikáciu hlinenej podlahy, dekoratívnych hlinených omietok, či izoláciu z ovčej vlny. Prepojením vzdelávania s praxou budú Majstrovstvá Slovenska strechárskych a maliarskych remesiel žiakov odborných škôl pod hlavičkou Cechu strechárov a Cechu maliarov Slovenska.

Výstavy Drevodomy a Pasívne domy prinášajú široké spektrum firiem, ktoré sa venujú týmto čoraz populárnejším stavbám. Návštevníci budú mať skvelú príležitosť zorientovať sa v problematike domov z dreva a udržateľnej výstavby vďaka skúseným profesionálom, ktorí s nimi prediskutujú možnosti od návrhu až po realizáciu. V poradí 5. ročník výstavy Voda predstavuje riešenia zamerané na udržateľný rozvoj, protipovodňové opatrenia či podporu v oblasti vodného hospodárstva. Záštitu nad výstavou prevzalo Ministerstvo životného prostredia SR s cieľom podporiť informovanosť širokej verejnosti a návštevníkov o nenahraditeľnom význame vody. V rámci výstavy bude mať prvých 60 návštevníkov možnosť v dňoch  11. a 12. apríla nechať si bezplatne urobiť analýzu dusičnanov zo vzorky studničnej vody v expozícii Výskumného ústavu vodného hospodárstva.

Stavba roka - ocenenia pre to najlepšie z najlepšieho

Počas veľtrhov si viacerí vystavovatelia odnesú významné ceny. Zlatú plaketu Coneco a Zlatú plaketu Racioenergia spoločne s čestnými uznaniami dostanú exponáty, ktoré vynikajú v niektorom z kritérií hodnotených odbornou porotou. Ocenenie Zlatý Leonardo získajú  vystavovatelia, realizátori a projektanti za kreatívne expozície s kvalitným vyhotovením a zaujímavým stvárnením.

Počas celého veľtrhu budú k dispozícii prezentácie stavebných návrhov a realizácii v sekcii Salón architektov. Zároveň budú v prvý deň veľtrhu slávnostne vyhlásené výsledky prestížnej súťaže Stavba roka 2017.

Veľtrhy Coneco a Racioenergia budú otvorené od 11. do 14. apríla od 9:00 do 18:00.

Pre viac informácií kontaktujte:

 

Ing. Antónia Mištaľová
PR manažér/hovorkyňa

Incheba, a.s.
Viedenská cesta 3-7
851 01  Bratislava
M: +421 911 100 797
T: +421 2 6727 2142
E: amistalova@incheba.sk