The Godfather v Inchebe

Elektrizujúca šou The Godfather Live s Al Pacinom prichádza do Bratislavy

Krstný otec je legenda. Krstný otec je kultový film novej éry Hollywoodu. Najslávnejší mafiánsky príbeh všetkých čias sa vracia na scénu v novom umeleckom spracovaní. Hlavní hrdinovia v elektrizujúcej audiovizuálnej šou The Godfather live so symfonickým orchestrom.

The Godfather Live je oslavou filmovej klasiky, ktorá si vďaka režisérskemu podpisu Francisa Forda Coppolu a excelentným výkonom Marlona Branda s Al Pacinom získala nezastupiteľné miesto v histórii svetovej kinematografie. Multigeneračná sága rozpráva príbeh o klane Colreonovcov a ich súperení s ostatnými zločineckými rodinami v New Yorku medzi rokmi 1945 a 1955. Film bol natočený na motívy bestselleru Maria Puza.

Svojou genialitou k filmu oceneného tromi Oscarmi prispel i taliansky skladateľ Nino Rota. Jeho hudba násobí na plátne magický zážitok, vťahuje diváka do deja autentickým spôsobom a vytvára jeho vlastný intímny vzťah s hlavnými hrdinami, čo akademici ocenili cenou Grammy za najlepšiu inštrumentálnu kompozíciu písanú špeciálne pre film alebo televíziu.

Tvorcovia šou The Godfather Live prinášajú legendárny príbeh z newyorského podsvetia v novom umeleckom spracovaní. Kým na plátne sa bude v HD kvalite premietať film, o fascinujúcu zvukovú kulisu sa postará živý symfonický orchester pod taktovkou Justina Freera. „To, že sme schopní zachovať a prezentovať najvýznamnejšie hudobné diela v histórii nášho remesla je pre mňa veľmi vzrušujúce. Je len málo filmovej hudby, ktorá má okamžite rozoznateľný charakter, ako to ponúkol Nino Rota. Na druhej strane, iba hŕstka filmov sa môže pochváliť podobným vplyvom na svetovú kinematografiu ako Krstný otec. Manželstvo týchto dvoch majstrovských diel na javisku bude niečo, čo si budeme pamätať celý život,“ zdôraznil J. Freer.

The Godfather Live mal premiéru v 8. decembra 2014 v Royal Albert Hall v Londýne. V októbri zavíta turné aj do strednej Európy, keď jeho hlavní aktéri ponúknu nezabudnuteľný zážitok 8. októbra v Bratislave, 9. októbra v Budapešti, 10. októbra v Krakowe a 14. októbra v Prahe. Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Predpredaj.sk.