Sviatok gastronómie DANUBIUS GASTRO

Sviatok chutí a vôní

Veľtrh Danubius Gastro každoročne predstavuje gastro priemysel, ktorý poskytuje komplexný prehľad sortimentu popredných značiek z oblasti potravinárstva, gastronómie a nápojového priemyslu. Ako jeden z najrýchlejšie rastúcich veľtrhov dosiahol už dominantné postavenie nielen na Slovensku, ale aj v celom stredoeurópskom regióne.

Zo zahraničia sa tento rok predstavuje vyše 30 % priamych vystavovateľov a spolu s nepriamo zastúpenými zahraničnými firmami je to viac ako 50% vystavovateľov veľtrhu, čo dokazuje medzinárodný charakter podujatia. Potvrdzuje to aj záujem odborných zahraničných návštevníkov.

Veľtrh Danubius Gastro je zaradený do kalendára  výstav a veľtrhov pre rok 2009 garantovaných Ministerstvom pôdohospodárstva, čo sa odráža na širšom zastúpení slovenských výrobcov potravín a nápojov. V rámci Národného programu podpory domácich poľnohospodárskych výrobkov a potravín sa bude prezentovať expozícia  Značky kvality Slovakia.

Výrazný nárast nastal tento rok v oblasti vína, kde okrem širokého zastúpenia domácich producentov je možnosť spoznať aj francúzskych, španielskych a kolektívnu účasť českých a moravských vinárov. Po prvýkrát sa na veľtrhu prezentuje kolektívna účasť firiem z Dolného Rakúska so širokou ponukou gastronomických špecialít a zariadení.

Partnerstvo a spolupráca

Partnerom veľtrhu je spoločnosť METRO CASH & CARRY SLOVAKIA a záštitu nad veľtrhom prevzalo Ministerstvo pôdohospodárstva SR. Odbornými garantmi veľtrhu sú Asociácia someliérov Slovenskej republiky, Cech pekárov a cukrárov regiónu západného Slovenska, Slovenská barmanská asociácia, Slovenský zväz kuchárov a cukrárov, Zväz obchodu Slovenskej republiky a Zväz výrobcov hrozna a vína na Slovensku.

Sprievodný program

Veľtrh gastronómie je každoročne miestom, kde sa stretáva príjemná chuť a vábivá aróma.

Aj tento rok je pre návštevníkov prichystaný atraktívny sprievodný program, ktorý ponúka množstvo zaujímavých seminárov, súťaží, prezentačných a predajných prehliadok nových trendov v gastronómii. Spoločným menovateľom budú kvalitné gurmánske špeciality a gastro zážitky.

Jednou z najatraktívnejších sprievodných akcií je 10. ročník Národnej prehliadky kuchárskeho a cukrárskeho umenia “Poézia v gastronómii”, kde sa predstavia súťažné exponáty hotelov, reštaurácií, cukrární, odborných škôl a učilíšť z celého Slovenska. Pekárska súťaž o historický „Najlepší bratislavský rožok“ bude doplnená súťažami o „Najlepší pletený výrobok z kysnutého cesta“ a „Najkrajšie umelecké dielo z karamelu“.

7. ročník ST. NICLAUS CUP 2009 s 1. ročník ST. NICLAUS FREE STYLE budú zaručene patriť medzi atraktívne akcie, ktorých barmanské umenie lahodí oku, ale následne aj výborne chutí. Umelecké výtvory vyrezávania z ovocia a zeleniny predstaví súťaž Carving Cup 2009. Najlepšie exponáty a novinky získajú cenu “DANUBIUS GASTRO 2009“.

Počet vystavovateľov:          353

Výstavná plocha:                 17.700 m²

Zúčastnené krajiny:

Česká republika, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko, Slovenská republika, Španielsko, Taliansko, India, Nemecko, Srbsko, Francúzsko, Gruzínsko, Švajčiarsko, Vietnam

Haly:                                     A0, A1, A2, D a Programové centrum