Slovenské dentálne dni prispeli k povedomiu o zdravých zuboch

V Inchebe v sobotu 27. 9. vyvrcholila výstava Slovenské dentálne dni, ktorá od 25. 9. ponúkla záujemcom o pekný a zdravý chrup všetko potrebné pre tú najlepšiu starostlivosť. Na ploche 4300 m2 sa predstavilo viac ako 50 vystavovateľov zo Slovenska, Česka, Poľska, Nemecka, Rumunska a z Turecka. Ich portfólio zahŕňalo všetky produkty zubnej starostlivosti - zubné a medzizubné kefky, zubné pasty, dentálne nite, ústne vody, zubné sprchy a mnohé ďalšie, ale aj najmodernejšie vybavenie pre stomatologické ambulancie a prístroje pre stomatológov a dentálnych hygienikov.

sdd 2014 sdd 2014

Slovenské dentálne dni sa okrem širokej ponuky produktov pre starostlivosť o chrup postarali aj o osvetu a prevenciu pred zubným kazom. Odborníci sa zhodujú v tom, že techniky správneho čistenia zubov by sme si mali osvojiť už v detstve. Aj preto sa v piatok 26. 9. v priestoroch výstaviska uskutočnil Deň ústneho zdravia. Podujatie, ktoré organizovala Slovenská komora zubných lekárov so svojimi partnermi, bolo venované najmä deťom zo základných a materských škôl. Študenti odboru zubného lekárstva im hravou formou poradili, ako si správne umývať zuby, ako sa správne stravovať, ale aj to, ako poskytnúť prvú pomoc. Záujem o toto podujatie každoročne rastie, v tomto ročníku sme v priestoroch Incheby privítali až takmer 600 detí z celého Slovenska.

SDD 2014 sdd 2014

Pre odbornú verejnosť bol počas všetkých dní výstavy v programe Medzinárodný stomatologický kongres, počas ktorého na aktuálne stomatologické témy diskutovali desiatky odborníkov zo Slovenska, Česka, Poľska a z Turecka.

Záverečná tlačová správa SDD 2014 (.pdf)

Pre viac informácií kontaktujte:

Martina Macková
Hovorkyňa
Incheba, a.s.
Viedenská cesta 3-7
851 01 Bratislava, Slovakia
M + 421 911 100 726
T  + 421 2 6727  3345