Oficiálne medzinárodné podujatia

OFICIÁLNE MEDZINÁRODNÉ PODUJATIA

Konferencia zmluvných strán Dohovoru OSN o biologickej diverzite

Incheba má bohaté skúsenosti aj s organizovaním podujatí na najvyššej úrovni. Už v roku 1998 hostila IV. zasadnutie Konferencie zmluvných strán Dohovoru OSN o biologickej diverzite. Konanie tohto medzinárodného podujatia v Bratislave malo význam nielen z hľadiska pokroku v riešení celosvetovej ochrany biodiverzity, ale tiež z hľadiska propagácie Slovenska. Zasadnutia sa zúčastnilo cca 1400 delegátov z viac ako 140 krajín, z nich mnohí prišli na Slovensko prvý raz.

Summit Bush-Putin

Incheba sa aktívne podieľala na organizovaní stretnutia prezidentov G. W. Busha a V. Putina v Bratislave v roku 2005. Vybudovala oficiálne tlačové centrum, ktoré pokrylo celkovú plochu 12 tisíc štvorcových metrov a vytvorilo priestor pre viac ako 600 printových médií, 42 televíznych štábov a 30 rozhlasových staníc.

Návšteva prezidenta G. W. Busha v Budapešti

Po dobrých skúsenostiach, oslovil Biely dom spoločnosť Incheba aj pri organizácii ďalších verejných vystúpení v okolitých štátoch. V roku 2006 počas návštevy G. W. Busha v Budapešti vybudovala amfiteáter pre hostí, tribúnu pre vystúpenie amerického prezidenta s pozadím panorámy mesta a rovnako aj priestory pre novinárov a stanovištia pre televízie a elektronické médiá.

 

Návšteva prezidenta G. W. Busha v Prahe

V roku 2007 bratislavská Incheba po tretíkrát zabezpečovala priestory pre amerického prezidenta G. W. Busha počas oficiálnej návštevy v Prahe. Americký prezident na záver svojej oficiálnej návštevy predniesol prejav v priestoroch Ministerstva zahraničných vecí ČR , ktoré na požiadanie Bieleho domu exkluzívne pripravila spoločnosť Incheba. Prezident G. W. Bush sa osobne poďakoval generálnemu riaditeľovi Incheby, Alexandrovi Rozinovi. Poradca prezidenta Scott N. Sforza sa pripojil slovami „ Incheba opätovne potvrdila vysoko profesionálny prístup, kvalitnú prácu a nadštandardné služby počas oficiálnej návštevy v Prahe. Pán prezident ocenil kreativitu, ale i technickú vyspelosť celého tímu, ktorý sa na prípravách podieľal a tiež vyslovil potešenie zo spoločného osobného stretnutia.“

 

Neformálne stretnutie ministrov obrany členských krajín NATO

Incheba organizačne aj priestorovo zabezpečovala neformálne stretnutie ministrov obrany členských krajín NATO v roku 2009, ktoré sa konalo na Slovensku po prvýkrát. Stretnutiu v Incheba Expo Bratislava predsedal generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen. Hostiteľom účastníkov neformálneho dvojdňového stretnutia bol minister obrany SR Jaroslav Baška. V Inchebe sa stretlo približne 800 delegátov a stovky predstaviteľov médií. Potrebám významného podujatia bol flexibilne prispôsobený celý areál výstaviska

.