Raj pre deti a inšpirácie pre rodičov

Odborníci sa zhodujú, že deti treba viesť k čítaniu a knihám od raného veku. Bibliotéka kladie práve na túto oblasť mimoriadny dôraz a každoročne pripravuje pre deti a ich rodičov špeciálny program. Na pódiu s názvom Deti sú naše knihy a v laboratóriu čítania Mama, tata, čítajte s nami sa deti budú môcť hrať s animátormi, kresliť, spievať, tancovať a stretnúť sa s autormi detských kníh, ktorí budú priamo na veľtrhu čítať. Na piatkové dopoludnie je pripravený  program zo známej stanice televízie JOJ pre deti s názvom Sníček a v nedeľu dopoludnia sa deti dočkajú aj populárneho speváka detských pesničiek Mira Jaroša, ktorý k sebe prizval autorku úspešných kníh o živote matky dvojičiek Kristínu Farkašovú.

Herečka a komička Petra Polnišová spolu so svojimi hosťami bude podporovať čítanie s porozumením u žiakov formou zábavných súťaží a kvízov. Súčasťou programu knižného veľtrhu bude aj diskusia o obsahu a spôsobe čítania deťom s liečebnou pedagogičkou Barborou Kováčovou.

Spopularizovanie kníh u tínedžerov

V období moderných technológií, počítačov, tabletov a smartfónov sa kniha v rukách tínedžera hľadá veľmi ťažko. Preto sa organizátori veľtrhu rozhodli venovať väčší priestor aj starším žiakom a študentom na prahu dospelosti.

Bežné problémy života tínedžera v domácnosti so svojimi rodičmi bude na pódiu rozoberať člen Polemicu Peter Opet pri predstavení novinky Život Adama 2. Spisovateľka Simona Kutišová predstaví svoj román o sile priateľstva a o láske v rôznych podobách z edície Čítanie pre tínedžerky. Z podobného súdka bude aj uvedenie pokračovania obľúbeného románu Leto s Alexandrom z pera Silvie Demovičovej. Populárna autorka kníh pre deti a násťročných Zuzka Štelbaská bude diskutovať na tému pohľad do hĺbky tínedžerskej duše. Slavomír Ondica zas odprezentuje publikáciu o sexualite pre dospievajúcich, v ktorej tému rozoberá do hĺbky a upozorňuje aj na rôzne riziká či zdravotnú prevenciu.

bibliotéka 2016