Profesia days, HR days, 15. – 16. 2. 2012

Spoločnosť Profesia organizuje tretí ročník veľtrhu práce Profesia days. Prebiehať bude 15. a 16. februára 2012 v Bratislave na výstavisku Incheba Expo. Svoju účasť potvrdilo už viac ako 80 slovenských aj medzinárodných spoločností.

Medzi najväčších zamestnávateľov na Profesia days patria IT firmy ako Dell, Accenture, A&T SK a IBM, všetky tri automobilky pôsobiace na Slovensku, ktoré v poslednom roku patria medzi ťahúňov slovenskej ekonomiky, najväčšie banky aj celoslovenské obchodné reťazce.

„O kvalitných uchádzačov je záujem aj v súčasnej situácii. Teší nás, že napriek stagnácii na trhu práce prídu na veľtrh firmy z takmer každého odvetvia," povedala výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia Ivana Molnárová. „Už dnes vieme, že na veľtrhu sa bude prezentovať významná skupina značiek a firiem. Okrem tradičných zamestnávateľov, ktorí chodia na veľtrh práce pravidelne každý rok ako Henkel, Foxconn, Johnson Controls či Allianz, v tomto roku prídu hľadať ľudí nováčikovia ako Orange či Amazon," dodáva Molnárová.

Spoločnosť BILLA bude aj priamo na Profesia days hľadať nových členov do tímu.„V roku 2012 očakávame najviac nových pracovných miest najmä na predajniach v Bratislave, kde hľadáme aj nové talenty na riadiace pozície. Viac ako 50 nových pracovných príležitostí však vzniklo aj v novootváranom sklade v Petrovanoch pri Prešove," povedal Michal Kováč HR Generalist pre maloobchodnú sieť Billa.

Uchádzačov chce výrobca automobilov Kia Motors Slovakia pritiahnuť modelom Sportage priamo vo výstavisku.

Veľtrh práce Profesia Days je určený všetkým kategóriám záujemcov: študentom, nezamestnaným, pracujúcim aj zdravotne ťažko postihnutým. Počas dvoch dní sa záujemcovia stretnú s personálnymi agentúrami, priamo so zamestnávateľmi a s ľuďmi zo štátnych inštitúcií zastrešujúcich zamestnávanie.

Vstup na veľtrh práce ako aj na všetky prezentácie a prednášky je zadarmo.

Na veľtrhu budú opäť prebiehať odborné semináre a konzultácie, ukážky assessment centier, kompletná psychodiagnostika, testovanie jazykových a počítačových znalostí, pestrý sprievodný program obohatený súťažami o ceny. Ako býva na veľtrhoch dobrým zvykom, uchádzači získajú zľavy na školenia alebo kurzy do výšky 60 alebo 70%.

„Celý čas budú desiatky našich vyškolených kariérnych poradcov pomáhať uchádzačom so životopisom, motivačným listom alebo pri príprave na pohovor," povedala Darina Mokráňová, riaditeľka personálnej agentúry INDEX NOSLUŠ, ktorá má záštitu nad konzultačnou miestnosťou pre uchádzačov.

Spoločnosť IT LEARNING bude prezentovať počítačové kurzy aj bezplatne testovať počítačové znalosti uchádzačov.

Špeciálne pre absolventov stredných a vysokýchškôl, ženy a mužov po rodičovskej dovolenke, dlhodobo nezamestnaných, kandidátov po 45. roku života a mnohýchďalších príde na veľtrh spoločnosť Jobpoint zameraná na personálne poradenstvo.

Viac informácií získate na www.profesia.sk