Prestížna vinárska súťaž po prvýkrát v Bratislave!

Už o niekoľko dní bude Incheba hostiť jednu z piatich najprestížnejších vinárskych súťaží na svete Concours Mondial de Bruxelles. Putovný vinársky konkurz sa koná prvý raz mimo Západnej Európy. Vinári zo 138 krajín prihlásili do súťaže 8 200 vzoriek vína. Slovensko reprezentuje 214 vín, čo je najvyšší počet, aký kedy poslalo do medzinárodnej súťaže.

Slovensko získalo právo usporiadať Concours Mondial de Bruxelles v priamom súboji s ostatnými stredoeurópskymi rivalmi. O tom, že sa misky váh napokon priklonili na stranu Bratislavy, rozhodli vynikajúce výsledky slovenských vinárov na zahraničných súťažiach. Do povedomia vinárskych odborníkov sa zapísali ako predstavitelia tzv. novej vinárskej vlny. Na Slovensko príde dovedna 300 degustátorov z 50 krajín sveta, pričom mnohí z nich sú novinári.

Slovenské vína majú vo svete veľký úspech, ale väčšina vína sa vypije doma a export je nízky. Usporiadanie veľkej medzinárodnej vinárskej akcie, počas ktorej sa degustátori dostanú do 14 špičkových vinárskych podnikov, preto prispeje k väčšej znalosti Slovenska nielen vinárskeho, ale bude prehliadkou krajiny a jej pohostinnosti.

"Slovensko patrí medzi nové vinárske krajiny, ktoré sa prezentuje vínami na svetovej úrovni," povedal zakladateľ a prezident súťaže Concours Mondial de Bruxelles Baudoin Havaux. Svet si doteraz podľa Havauxa všímal vína z Francúzska, Talianska či zo Španielska a ich protiváhu v podobe vín z krajín Nového sveta - Čile, Južnej Afriky či Nového Zélandu.

"Nastal čas pre novú vinársku vlnu, ktorá vyvažuje súperenie medzi starým a novým vinárskym svetom," povedal Baudoin Havaux a dodal, že Slovensko je príkladom krajiny, kde zreteľne rýchlo rastie úroveň vinárstva. To, čo krajine a jej vínam
chýbalo, bola väčšia komunikácia so svetom. Concours Mondial de Bruxelles ju ponúka.

Samotná súťaž sa odohrá od 10. do 12. mája v priestoroch bratislavského výstaviska Incheba. Vzorky vína privezú do Bratislavy špeciálne kamióny a budú uložené v 2 chladiacich kontajneroch. Teplota v nich nesmie presiahnuť 10 stupňov Celzia, aby
malo víno pri rozlievaní 12 stupňov a pri degustácii nepresiahlo 14 stupňov. Vzorky bude degustátorom v 5-minútových intervaloch prinášať 250 vybraných a náležite zaškolených študentov.

Podľa pravda.sk