Najväčšia prehliadka gastronómie na Slovensku

Danubius Gastro, veľtrh vôní, chutí a gurmánskych zážitkov slávi 20. jubileum. Počas svojej histórie sa stal dobre známou značkou, a zároveň najvýznamnejším gastronomickým podujatím na Slovensku. Od 24. do 27. januára prinesie bohatý výber kvalitných potravín, ingrediencií, vín, kávovín, ale aj profesionálnej techniky, nábytku a doplnkov pre kaviarne, reštaurácie a hotely. Ľudia pracujúci v týchto oblastiach získajú komplexný prehľad o novinkách na trhu. Neodmysliteľnou súčasťou podujatia sú súťaže a sprievodné šou.

V ekonomickom prostredí, ktoré je pre všetkých výzvou, sa podarilo pripraviť veľtrh vo všetkých parametroch väčší a bohatší ako v minulom roku. Na ploche 17 000 m² nájdu návštevníci 329 expozícií z 12 krajín. Po domácich spoločnostiach tradične v počte vystavovateľov vedie Česká republika. Za nimi je Rakúsko s národnými delikatesami v spoločnej expozícii, ale aj v individuálnych prezentáciách. Najsilnejšou komoditou je víno pochádzajúce z rôznych krajín i od domácich producentov. Zaujímavá je aj pestrá ponuka potravín vrátane konkurencieschopnej slovenskej kvality.                                   

Sprievodné podujatia

Veľtrh gastronómie nadobúda tú správnu atmosféru vďaka množstvu sprievodných podujatí. Najstarším z nich je súťažná výstava Poézia v gastronómii, ktorá napriek tomu, že sa koná už 14. krát, dokáže verejnosť zakaždým prekvapiť umeleckými dielami pripravenými z jedlých ingrediencií.

V tomto roku sa budú konať dve kuchárske súťaže. Prvou z nich je Danubius Gastro Cup 2013, kde si zmerajú sily kuchári i cukrári v kategóriách junior a senior. Nová súťaž, Metro kuchársky päťboj, pripravila zápolenie medzi študentmi gastronomických škôl a učilíšť. Podstatou je čo najprecíznejšie zvládnuť päť disciplín v čo najrýchlejšom čase. Úlohy zahŕňajú krájanie cibule, póru, zemiakov, vykostenie vychladeného kurčaťa a filetovanie pstruha. Súťaž má aj kategóriu tímov. Varí sa 30 porcií menu na tému „Jedlá slovenskej kuchyne“.

Zaujímavý program čaká návštevníkov veľtrhu aj v hale D1. Spoločnosť Zeleninári predstaví rôzne exotické druhy ovocia a zeleniny, pričom ich bude možné ochutnať aj ako súčasť na mieste uvarených pokrmov. Pripravená je aj prezentácia typických produktov slovenského trhu pod hlavičkou „Jedzme! Pime! Zabávajme sa ako praví Slováci“. Hodovanie podfarbia hudobné a tanečné vystúpenia Dominiky Mirgovej, Anity Soul, skupiny Kmeťoband a Hip Hop Fakulta Lady Mel a Johnyho Perfekta. Zlatým klincom programu bude módna prehliadka oblečenia vyrobeného z ovocia a zeleniny, ktorá bola inšpirovaná slovenským folklórom.

Siedma medzinárodná súťaž v pečení bratislavských rožkov bude obohatená o výstavu výrobkov slovenských pekárskych firiem spojenú s predajom. Do súťaže boli zaradené nové disciplíny: o najlepší chlieb z priemyselnej pekárne, o najlepší chlieb z remeselnej pekárne a o víťaza podľa hodnotenia verejnosti. Návštevníci môžu na mieste absolvovať kurz pečenia bratislavských rožkov.

Sily si zmerajú aj barmani. Súťaž St. Nicolaus Cup preverí zručnosť juniorov i seniorov v príprave „long drinkov“. Pri St. Nicolaus Free Style ide o flairovú súťaž profesionálov. Barmani za kulisy dynamickej hlasnej hudby predvádzajú kúsky, ktoré sa oplatí vidieť.

Čoraz väčšej popularite v posledných rokoch sa teší ochutnávanie špecialít našich regiónov ponúkaných v rodinných penziónoch a na farmách. Producenti týchto biolahôdok sa vyhýbajú distribúcii svojich potravín prostredníctvom obchodných reťazcov. Tradičné delikatesy ponúkajú vlastnými kanálmi, a preto si zachovávajú vzácnosť. Veľtrh Danubius Gastro prináša diskusiu s tými, ktorých poľnohospodárska výroba priviedla k produkcii potravín.