Partnerom veľtrhu cestovného ruchu je Prešovský samosprávny kraj

Cestovateľský veľtrh ITF Slovakiatour návštevníkom ponúka mnoho skvelých alternatív pre trávenie
dovoleniek v
každom ročnom období. Je dobrou tradíciou podporiť cestovný ruch aj na Slovensku. Každý rok sa pozornosť viac upriami na jeden zo slovenských krajov, ktorý sa stáva partnerským regiónom podujatia. V aktuálnom ročníku je na rade Prešovský samosprávny kraj, ktorý ponúka nielen fantastické vyžitie v prírode, ale aj bohatú históriu a pamiatky.

Prešovský samosprávny predstaví na 18. veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour jedinečnosti regiónu s dôrazom na stredoveké kráľovské mestá – Bardejov, Levoča, Kežmarok Stará Ľubovňa a svojich sedem divov. Výnimočné historické mestá si zachovali mimoriadne bohatú kultúrnu identitu a dnes sú takmer všetky zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO. Každé mesto privedie so sebou na veľtrh reálnu postavu zo svojej histórie. Návštevníkom sa počas štyroch dní predstaví bardejovský kat, levočská Biela pani, kežmarská Čierna pani, či mešťan Gašpárek zo Starej Ľubovne.

Tohtoročnou špecialitou expozície Prešovského kraja budú i makety
drevených kostolíkov. V kraji sa ich spolu nachádza 27, pričom štyri sú zapísané v zozname UNESCO. V rámci programu v stánku PSK vystúpi aj mužská spevácka skupina Hačure z Humenného (19. januára) i folklórne zoskupenie Alexanderčíkovci (21. januára). Na piatok 20. januára popoludní je naplánovaná autogramiáda hokejistov z HC Lev Poprad.

Priamo v stánku Prešovského kraja sa počas výstavy budú prezentovať viacerí vystavovatelia - Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry, Regionálne združenie tatranských a podtatranských obcí, Mesto Vysoké Tatry, AQUAPARK Poprad, Štátne lesy Tatranského národného parku, Kúpele Vyšné Ružbachy, Golfový rezort Black Stork, spoločnosti Karloff, Gas Família, či Tatramel a v neposlednom rade aj Liberecký kraj ako partnerský región PSK.

Pre odbornú verejnosť je 19. januára pripravený seminár Odhaľujeme to najlepšie.