Od štvrtka sa Inchebou šíri cestovná horúčka

Počet vystavovateľov: 405
Výstavná plocha: 17 500m²
Zúčastnené krajiny: 21
Brazília, Cyprus, Česká republika, Čierna Hora, Egypt, Grécko, Chorvátsko, Izrael, Jamajka, Japonsko, Maďarsko, Namíbia, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Slovensko, Srbsko, Taliansko, Tunis, Turecko a Veľká Británia

Vo štvrtok 19. januára štartuje v Inchebe cestovateľský veľtrh ITF Slovakiatour, ktorý poteší všetkých s vášňou pre diaľky, výnimočné zážitky, krásy Slovenska a špeciality rôznych kuchýň. ITF Slovakiatour otvára svoje brány zároveň s gastronomickým veľtrhom Danubius Gastro. Spolu do nedele 22. januára ponúknu návštevníkom dovolenkové tipy, hodnotné informácie, ochutnávky špecialít, programy i zážitky.
Medzi vystavovateľmi sú cestovné kancelárie s ponukou first moment dovoleniek, zahraničné zastúpenia krajín, ktoré ochotne ponúknu praktické turistické informácie a za zahraničím v ničom nezaostáva ani Slovensko. Na veľtrhu sa predstavia všetky naše kraje, titul partnera podujatia má tento rok Prešovský samosprávny kraj. K poznávaniu nových krajín neodmysliteľne patrí aj ochutnávanie miestnych špecialít. Tých bude v expozíciách rôznych krajín a regiónov neúrekom.

Čestným hosťom veľtrhu je náš sused, Česká republika, ktorá predvedie svoje najvýznamnejšie pamiatky, ale aj tradičné remeslá a pozve na ochutnávku pív. Poľsko chce prezentovať odkaz, že má pre našincov aj iné lákadlá než len výhodné nákupy na povestných trhoch. Jednotlivé poľské regióny poukážu na svoje turistické miesta a legendárne gurmánske pochúťky. Nebudú chýbať čarodejnice a ozajstný rytiersky zápas. Ak sa vyberieme do trojuholníka Poľsko, Česko, Nemecko, ocitneme sa v regióne Lužice, ríši vodníka a tajomných povestí. Práve tento východonemecký región chce bohatou prezentáciou na ITF Slovakiatour prilákať nových turistov. Po prvýkrát sa cestovateľského veľtrhu zúčastnia krajiny Brazília a Namíbia.

V expozícii Slovenska sa o cestovateľské zážitky podelí bývalý prezident Rudolf Schuster, ktorý v posledných rokoch navštívil niekoľko pre turistov netradičných miest. Svoje cesty do Grónska, na Island, Aljašku, či Kamčatku zdokumentoval prostredníctvom kníh, fotografií a dokumentárnych videí. Návštevníci veľtrhu si túto jeho cestovateľskú dokumentáciu budú môcť prezrieť. Pán Rudolf Schuster bude 19. januára osobne prítomný na slávnostnom otvorení a následne sa presunie k výstave svojich diel.

Prešovský samosprávny kraj, partner veľtrhu ITF Slovakiatour sa ukáže doslova „ v kráľovskom svetle“ prostredníctvom svojich slávnych stredovekých miest a bytostí opradených mýtmi, ktoré v nich kedysi žili. Na jednom mieste stretnete bardejovského Mestského kata, kežmarskú Čiernu pani, levočskú Bielu pani a mešťana Gašpárka zo Starej Ľubovne. Zaujmú aj makety drevených kostolíkov a autogramiáda hokejistov HC Lev Poprad. Akčne sa predstaví na veľtrhu aj mesto na Záhorí, Skalica. Pre návštevníkov pripravilo turistickú kanceláriu s aktuálnymi informáciami o pamätihodnostiach a možnostiach trávenia voľného času. Gurmánov poteší ochutnávka trdelníka, skalického vína a ukážka prípravy historickej svadobnej torty, ktorá je doslova umeleckým dielom. Fanúšikovia hokeja sa môžu zapojiť do súťaže o suveníry podpísané Žigom Pálfym.

Sprievodný program

Jedným z najatraktívnejších sprievodných podujatí veľtrhu je víkendový festival Camera Slovakia plný fotografií, filmov a rozprávaní o najzaujímavejších expedíciách minulého roka. Partnerský región Prešovský samosprávny kraj pripravil odborný seminár pod názvom Odhaľujeme to najlepšie. Česká centrála cestovného ruchu odprezentuje svoje skúsenosti s využitím filmu ako marketingového nástroja destinácie. Poľsko sa zviditeľní prostredníctvom zaujímavostí svojich samosprávnych celkov v programe Chute a čaro poľských regiónov. Košice ako európske hlavné mesto kultúry pripravili v spolupráci s hlavným mestom Bratislava odborný seminár na tému Ako úspešne riadiť destináciu.

Wellness a fitness, Poľovníctvo a Oddych

Súbežne s veľtrhom ITF Slovakiatour sa konajú špecializované výstavy Wellness a Fitness a Poľovníctvo a oddych. Milovníci fitness disciplín si prídu na svoje v sobotu pri spinningovom maratóne a v nedeľu pri schwinn cyclingu a cvičení zumby.

V rámci výstavy poľovníctva sa vo výstavných expozíciách objavia potreby pre poľovníkov a vyznávačov trávenia voľného času v prírode. Súčasťou sprievodného programu sú ukážky sokoliarskeho výcviku a prezentácia rôznych poľovníckych tradícií.

Dátum
19. - 22. 1. 2012
Umiestnenie
haly B0, B1, B stred, B2, EXPO ARÉNA

Otváracie hodiny


Odborná verejnosť:
štvrtok: 9.00 - 18.00
piatok: 9.00 - 13.00
Verejnosť:
piatok: 13.00 - 18.00
sobota: 9.00 – 18.00
nedeľa: 9.00 – 17.00
Vstupné
Odborná verejnosť: 10 €
Verejnosť: základné 5 €, zľavnené 3 €
Parkovné
5 €

 

 

 

 

 

 

 

 

Každý návštevník veľtržného podujatia sa môže zapojiť do hry o luxusnú dovolenku v Dubaji.

Pre viac informácií kontaktujte:
Martina Sekulová
Communication manager, hovorkyňa
T 00421-2-6727 3345
M 00421-911 100 726
E msekulova@incheba.sk