Pridané:

Krby JUKO

Modely štíhlych krbových vložiek HOXTER

Najnovším trendom súčasnosti v stavbe krbov sú krby s minimálnymi rozmermi. Aby bolo možné takýto krb postaviť, tak tou najdôležitejšou časťou, ktorá umožní stavbu krbu s minimálnymi rozmermi, je krbová vložka. Od jej veľkosti sa odvíja celkový rozmer krbu.

 

Firma Hoxter v tomto trende napreduje a do svojej ponuky zaradila krbové vložky rady S. Krbové vložky novej „štíhlej“ rady S sa vyznačujú kompaktnými rozmermi a predovšetkým malou zabudovacou hĺbkou. Čo je vlastne hĺbka krbovej vložky. Poskytujú úplne nové možnosti pri plánovaní a realizácii krbu, ktorý nezaberá veľa miesta v interiéri. Aby nebola do veľkej miery ochudobnená hĺbka vnútra krbovej vložky – ohniska, tak  boli zredukované medzery medzi dvierkami a rámom vložky. Zároveň je vďaka tomuto riešeniu zachovaný veľkorysý rozmer presklenia, a tak nie je pohľad na oheň ochudobenený a môžete si ho plnohodnotne vychutnať. Modely rady S sú vhodné predovšetkým pre menšie priestory a nízkoenergetické domy.

 

 

Aby i takýto krb mohol byť postavený ako akumulačný, tak firma Hoxter vyvinula akumulačné prstence s menším priemerom, ktoré sa umiestňujú na hornú časť krbovej vložky. Vďaka menšiemu priemeru veľmi dobre pasujú na vložky tohto typu. Prstence akumulujú teplo z dymu, ktorý je cez ne vyvedený z ohniska krbovej vložky do komína. Prstence, tak veľmi účinne akumulujú tepelnú energiu vznikajúcu pri horení dreva, a aj po dohorení ohňa v ohnisku postupne odovzdávajú teplo prostredníctvom sálavej obstavby krbu do miestnosti. Nezabudnite, že takéto sálavé teplo je to najzdravšie pre naše telo.

Vystavovateľ: Kozuby – Juko s.r.o.