Pridané:

Keramické montované domy - Ceramic Houses

Ceramic Houses

Keramické montované domy CERAMIC HOUSES EU sú vyrobené na Slovensku a sú chránené patentom. Sú nielen ekologické a zdraviu nezávadné vďaka výrobe z výlučne prírodných materiálov, ale vyznačujú sa taktiež vynikajúcimi tepelno-izolačnými a zvukovo-izolačnými vlastnosťami, akumulačnou vlastnosťou, neobmedzenou životnosťou a ďalšími výhodami. Vďaka predprípave pre profesie a základnému zatepleniu aplikovanému ešte počas výroby stien v závode, Vám hrubú stavbu bungalovu postavíme a odovzdáme za 3 dni a dokončenie domu na kľúč je možné v priebehu pár týždňov. Domy vyrábame výlučne na Slovensku a za najnižšie ceny na trhu. Pri návrhu dispozície ponúkame maximálnu flexibilitu a cena za projekt domu na mieru je rovnaká ako cena katalógového domu. Poskytujeme komplexné služby od vypracovania projektovej dokumentácie, zabezpečenia financovania, výstavby holostavby domu až po výstavbu domu na kľúč.

 

Spoločnosť CERAMIC HOUSES EÚ je jediná firma v strednej Európe, ktorá vyrába a stavia ekologické a nízkoenergetické montované domy podľa normy STN1520. Keramické montované domy od CERAMIC HOUSES EU sú vyrobené výhradne z prírodných materiálov. Ich životnosť je časovo neobmedzená, rovnako ako je tomu u pálenej tehly. Minimálne porovnateľné, vo väčšine prípadov ešte lepšie, sú aj niektoré iné parametre (paropriepustnosť, zvuková a tepelná izolácia). Avšak, vďaka technológii výroby celých stien so zabudovanou predprípravou na siete vždy získate výhody plynúce z výstavby montovaných domov. Môžete bývať v novom rodinnom dome v rekordne krátkom čase a to bez akýchkoľvek chemických a nežiadúcich biologických vplyvov na zdravie celej Vašej rodiny.

Montáž ekologického bungalovu z keramických prefabrikovaných stien trvá pár hodín v závislosti na zastavanej ploche. Vďaka zabudovanej predpríprave pre rozvody vody a elektriny v stenách je aj následné dokončenie rýchlejšie a jednoduchšie. Nieje potrebné žiadne búranie, sekanie ani dodatočná inštalácia. Podľa projektovej dokumentácie Vám steny vyrobíme na mieru aj s predprípravou pre ostatné požadované zariadenia, ako je rekuperácia, čerpadlá atď. Obvodové steny sú vyrobené už so základnou tepelnou izoláciou a na dokončenie interiéru stien postačí stierka, bez nutnosti nanášania omietky a sieťky.

Z hľadiska tepelno-izolačných parametrov sa keramické steny vyznačujú hlavne týmito vlastnosťami:

* Sú teplé – akumulujú teplo vytvárané vykurovacím systémom domu, následne je teplo vyžarované späť
* Majú výborné tepelno-izolačné vlastnosti (R = 6,9 m².K / W pre 38 cm hrubú obvodovú stenu vrátane zateplenia), pričom s klesajúcimi exteriérovými teplotami sa tieto vlastnosti zlepšujú
* Keramický kompozit udržuje príjemnú vnútornú klímu počas celého roka. V zime do priestoru vracia teplo a v lete Vás zase ochráni pred prehriatím domu.

Pri výstavbe domu sú prevádzkové náklady rovnako dôležité ako náklady vstupné. Hľadať rovnováhu medzi týmito dvoma faktormi je potrebné už pri výbere projektu domu a hlavne pri výbere technológie výstavby a použitého materiálu. Pri všetkom tom plánovaní nesmieme zabudnúť na naše zdravie a vnútornú klímu domu. Dnes si už klient môže vyberať z rôznych foriem výstavby a použitého stavebného a zatepľovacieho materiálu. Vďaka technologickému vývoju je ekologický, recyklovateľný a zdraviu nezávadný materiál už bežne dostupný aj v stavebníctve, a nie je potrebné robiť kompromis medzi kvalitou a cenou. Ďalšou nezanedbateľnou výhodou technológie výstavby keramických domov, ktorá tiež ovplyvňuje ekonomiku výstavby a bývania, je zlepšenie pomeru úžitkovej plochy k zastavanej ploche. Vďaka užším obvodovým stenám, pri zachovaní výborných izolačných vlastností, naši klienti získajú väčšiu úžitkovú plochu pri rovnakej zastavanej ploche, alebo naopak pri zachovaní rovnakej úžitkovej plochy ušetria zastavanú plochu a tým aj časť pozemku. Ušetrené miesto tak môžu využiť vhodnejšie, napríklad na svoje letné či zimné aktivity. Okrem hodnoty tepelného odporu a prevádzkových nákladov sa čoraz častejšie zaujímame aj o paropriepustnosť v spojení s hygienou bývania. Optimálnu hladinu relatívnej vlhkosti vzduchu v hlavnej miere ovplyvňuje skutočnosť, či je stavba difúzne otvorená alebo difúzne uzavretá. Difúzna uzavretosť stavieb so sebou prináša nepríjemné problémy v dome a následne zanechá stopy aj na zdraví ich majiteľov. Najlepším a zároveň aj najekonomickejším riešením pre zdravé bývanie je postaviť si difúzne otvorenú stavbu na silikátovej báze. Takáto ekologická stavba si bez ďalších nákladov sama upravuje relatívnu vlhkosť v interiéri, vrátane miestností s najvyššou vlhkosťou (kúpeľňa, kuchyňa).

Naša technológia výroby keramických prefarikátov umožňuje flexibilne reagovať na požiadavky investora a postaviť akýkoľvek keramický dom. Zaručuje rýchlu výrobu a ešte rýchlejšiu montáž domu, ktorý spĺňa všetky predpoklady zdravého a moderného bývania.

Vystavovateľ: CERAMIC HOUSES EU