Pridané:

Geotherm - špecialisti na vykurovanie

Tepelné čerpadlo vhodné pre nízkoenergetické domy a budovy s takmer nulovou spotrebou energie

Závesné tepelné čerpadlo geoTHERM zem-voda je ideálnym riešením pre nízkoenergetické budovy a domy s takmer nulovou spotrebou energie. Je navrhnuté pre maximálnu potrebu tepla 15 kW / m² pre obytný priestor až do 170 m² a 30 kW / m² do 90 m².

  • Nízka hlučnosť 42 dB (A)
  • Vhodné pre budovy s takmer nulovou spotrebou energie
  • Nízky príkon 0,80 W
  • Vykurovací výkon B5W35 2,90 kW
  • Malé rozmery 720 mm x 440 mm x 435 mm
  • Inteligentné riadenie

Tepelného čerpadlo geoTHERM vykuruje budovu, zohrieva TÚV a vďaka pasívnemu chladeniu zabezpečuje komfortnú klímu domu aj v lete. Zariadenie geoTHERM má malé rozmery a je vhodné na zavesenie do technickej miestnosti. SoundSafe systém znižuje počas vykurovacej prevádzky hlučnosť zariadenia na 42 dB (A), čo zodpovedá hlučnosti modernej chladničky.

Tepelného čerpadlo geoTHERM je vhodné aj do hybridných systémov – pre nové budovy so zvýšenou spotrebou teplej vody a pre renováciu na zníženie nákladov na vykurovanie. Inteligentné riadenie určí z vonkajšej teploty a požadovanej výstupnej teploty najefektívnejší spôsob využitia príslušného zdroja energie. Vývoj a výroba tepelného čerpadlo geoTHERM  3kW prebieha v Nemecku.

Tepelné čerpadlo geoTHERM zem-voda je vhodné pre súčasné domy s takmer nulovou spotrebou energie. Budova s takmer nulovou potrebou energie by mala byť stavba /dobre zateplená/ s nízkou energetickou stratou, doplnená o technológie rekuperujúce energiu. Podľa Smernice 2010/31/EU o energetickej hospodárnosti budov najneskôr po roku 2020 musia byť všetky nové budovy realizované ako budovy s takmer nulovou potrebou energie.

Vystavovateľ: GEOTHERM Slovakia s.r.o.