Nové, kvalitné a moderné – s Conecom bude každé bývanie podľa aktuálnych trendov

Najnovšie trendy v stavebníctve, architektúre a dizajne, progresívne stavebné materiály, zariaďovacie prvky a komponenty do interiéru a exteriéru, ale aj drevodomy, pasívne domy, riešenia zamerané na hospodárenie s vodou a odborné poradenstvo. To všetko od 6. do 9. apríla do Incheby prináša najväčší veľtrh stavebníctva na Slovensku, Coneco, ktorého 37. ročník doplní 26. ročník medzinárodného veľtrhu energetickej efektívnosti Racioenergia. Veľtrhy zároveň obohatia výstavy Voda, Pasívne domy a Drevodomy. Návštevníkom sa na ploche 35 000 m2 predstaví 465 vystavovateľov z 13 krajín (Slovensko, Česko, Čína, Francúzsko, Japonsko, Maďarsko,  Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Taiwan).

Aktivity jednotlivých vystavovateľov signalizujú oživenie stavebných prác a ich očakávaný rast v nasledujúcich rokoch. Okrem slovenských spoločností majú na veľtrhu silné zastúpenie aj vystavovatelia z Českej republiky, pričom významné sú aj národné účasti Maďarska a Taiwanu. Coneco reaguje na súčasnú situáciu v stavebníctve, výsledkom čoho je aj päť aktuálnych projektov: projekt Podpora zatepľovania rodinných domov, projekt Stavajte pasívne domy - drevodomy na Slovensku, projekt Stavebné otvory aktuálne, projekt Zelená domácnostiam a projekt Voda, využitie a ochrana.

Veľtrhy vytvárajú zaujímavú ponuku pre odborníkov aj pre koncových zákazníkov. Opäť sa potvrdila orientácia na optimalizovanie nákladov na bývanie a prírodné materiály. Sortiment vystavovateľov obsahuje všetko potrebné pre stavbu a rekonštrukciu od stavebných materiálov, cez okná, dvere, strechy, podlahy, klimatizácie, elektroinštalácie, sauny, vírivky, garážové brány až po zariadenie do záhrady. Milovníkov architektúry a dizajnu nepochybne zaujmú klasické i netradičné riešenia do interiéru vrátane noviniek, ktoré sa neustále objavujú na trhu. Medzi zaujímavými exponátmi sú napríklad dekoratívne panely a nátery, ktoré dokážu vyrobiť luxusne pôsobiaci 3D efekt; inteligentné sklo, ktoré sa dokáže jediným dotykom zmeniť na nepriehľadnú stenu; exkluzívne krbové vložky na plyn či drevo a mnohé ďalšie.

Coneco dopĺňa tematický odborný program orientovaný na aktuálne témy v segmente stavebníctva. Technický a skúšobný ústav stavebný v spolupráci s Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja a ďalšími partnermi pripravil konferenciu na tému teórií a konštrukcií pozemných stavieb. Tentoraz sa bude týkať otázky obnovy budov v ultranízkoenergetickej úrovni výstavby. V ponuke odborných programov sú aj témy efektívneho využívania energie, správneho zatepľovania, kvalitnej obnovy bytových domov, prevádzkovania malých fotovoltaických zariadení či správneho výberu okien. Zväz stavebných podnikateľov pripravil konferenciu s názvom Investujeme do stavbárskych zručností a zaujímavé budú určite aj 1. Majstrovstvá Slovenska v rýchlosti projektovania. Ide o súťaž pre študentov vysokých škôl pod hlavičkou BIM asociácie Slovensko a Stavebnej fakulty STUBA. Nemenej dôležité sú témy týkajúce sa bezpečnosti pri práci. Prepojením vzdelávania s praxou budú Majstrovstvá Slovenska SOŠ v strechárskych remeslách pod hlavičkou Cechu strechárov Slovenska.

Výstavy Drevodomy a Pasívne domy budú tento rok v porovnaní s vlaňajškom ešte väčšie a prinášajú široké zastúpenie firiem, ktoré sa zaoberajú realizáciou takýchto stavieb. Návštevníci dostanú skvelú príležitosť zorientovať sa v problematike domov z dreva a energeticky sebestačných stavieb za prítomnosti skúsených profesionálov, ktorí s nimi prediskutujú možnosti stavby od návrhu až po realizáciu.

V poradí 3. ročník výstavy Voda predstavuje riešenia zamerané na udržateľný rozvoj, protipovodňové opatrenia či podporu v oblasti vodného hospodárstva. Pozornosť si v tejto súvislosti zaslúži konferencia s názvom Voda a zamestnanosť, ktorú pod odbornou garanciou ministra životného prostredia organizujú Združenie zamestnávateľov vo vodnom hospodárstve a Asociácia vodárenských spoločností. Po prvýkrát bude mať na výstave Voda zastúpenie aj Bratislavská vodárenská spoločnosť.

Počas veľtrhu budú slávnostne vyhlásené výsledky prestížnej súťaže Stavba roka 2015.

Veľtrhy Coneco a Racioenergia sú otvorené od 6. do 9. apríla od 9.00 do 18.00.

Tlačová správa CONECO - RACIOENERGIA 2016 

Pre viac informácií kontaktujte:

Martina Macková
Hovorkyňa
M + 421 911 100 726
T  + 421 2 6727  3345