Najtrendovejšia prehliadka nábytku prináša aj tipy na zdravý spánok

Milovníci interiérového dizajnu, záujemcovia o zariaďovanie i ostatní návštevníci hľadajúci inšpiráciu si prídu na svoje na najkomplexnejšej jesennej prehliadke nábytku na Slovensku. Medzinárodný veľtrh nábytku, doplnkov a interiérového dizajnu, MODDOM v bratislavskej Inchebe, bude tento rok bohatší o nové značky, čo je zárukou ucelenejšej a rozmanitejšej ponuky. Na ploche 20 000 m2 sa stretne 222 vystavovateľov zo Slovenska, Česka, Indie, Maďarska, Pakistanu, Poľska, Srbska, Talianska a Ukrajiny.

Na výstavisku sa počas piatich dní sústredí nábytok do celého interiéru. Expozície s veľkým výberom kožených i textilných sedačiek, kuchyne od slovenských i zahraničných výrobcov, nábytok do obývacích izieb a spální, dizajnové svietidlá, koberce, drevené podlahy, krby, nábytok a doplnky z exotického dreva, domáce spotrebiče, sauny, záhradný nábytok – to je len zlomok z toho, čo tento rok tvorí ponuku na veľtrhu. Tento rok sa návštevníci môžu tešiť aj na bohatú ponuku postelí a matracov rôznych štýlov a cenových kategórií. Keďže človek zhruba tretinu svojho života prespí, je dôležité, aby postele, a najmä matrace, spĺňali prísne kritériá. Záujemcovia budú môcť porovnať ponuku viacerých výrobcov a poradiť sa s odborníkmi o tom, ktoré riešenie je pre nich najvýhodnejšie. Postele či matrace ponúknu firmy ako LB Bohemia, Wood Sevice Group, Eurotest-Spací systémy, Matrachello, Drewmax, Jelínek, Jech, Bernuss, Koratex, Meditec, Sosna či Superinteriér.

Veľtrh MODDOM ukazuje, že domáca produkcia nábytku je nielen zárukou vysokej kvality, ale vďaka dizajnovému spracovaniu dokáže konkurovať aj renomovaným zahraničným výrobcom. Slovenské firmy ponúkajú kvalitný nábytok do celého interiéru za priaznivé ceny (Meuble, Decodom), drevený nábytok z borovicového a dubového masívu (Sosna), kuchyne a nábytok na mieru (Kuchyne od Čvirika), exkluzívne krbové vložky a pece (HT Design), sauny a infrakabíny na mieru (Finskka), „rastúci“ nábytok do detských izieb (Nasso), dizajnové krištáľové svietidlá (LPS Glass), sedačky a kreslá (Phase), záhradné potreby vrátane dizajnových kvetináčov (Kulla) a ďalšie.

Za pozornosť tento rok stojí viacero noviniek. Firma Phase prináša na veľtrh pohovku so zabudovanou chladničkou, vystavovateľ Bernuss ukáže postele vyrábané ručne z prírodných materiálov ako konské vlasy, kašmír, hodváb, bavlna, vlna, prírodný kaučuk a švédska pružina; nový vystavovateľ Indigo Decor predstaví exkluzívny nábytok a doplnky z ďalekej Indie, a firma Valpaint zasa dekoratívne panely a nátery, ktoré dokážu vyrobiť luxusne pôsobiaci 3D efekt. Nový vystavovateľ, firma R2Design, na veľtrh prináša sedačky a postele vyrobené z pravej talianskej kože. Na svoje si prídu aj priaznivci technologických noviniek a inteligentných pomocníkov do domácnosti prostredníctvom expozície spoločnosti Andrea Shop – Samsung.

Na veľtrhu sa inšpirujú nielen návštevníci, ktorí hľadajú nový nábytok, ale i ľudia, ktorí majú doma staré kúsky a nechcú sa ich vzdať. Renovácia dokáže starý nábytok zmeniť na nepoznanie a vdýchnuť mu nový život, a práve renovované kúsky budú môcť návštevníci na MODDOMe vidieť a porovnať ich s pôvodným stavom. Navyše, každý deň sa môžu tešiť na ukážku renovácie a oboznámiť sa s technikami prerábky.

Veľtrh MODDOM tradične doplní sprievodná výstava výtvarného umenia ART, ktorá predstaví umelecké diela na spríjemnenie a dotvorenie interiéru. MODDOM s výstavou ART je otvorený od 12. do 16. októbra od 10:00 do 19:00, v posledný deň do 17:00.

Tlačová správa MODDOM 2016 (.pdf)

Pre viac informácií kontaktujte:

Martina Macková
Hovorkyňa
Incheba, a.s.
Viedenská cesta 3-7
851 01 Bratislava, Slovakia
M + 421 911 100 726
T  + 421 2 6727  3345