Na MODDOMe drevená vaňa aj luster prezidentov

Aj keď každý z nás má iný vkus, jedno máme spoločné – chceme, aby náš domov bol naším útočiskom a miestom, kde sa cítime dobre. Každý, kto túži po zmene interiéru, alebo chce svoj domov oživiť a skrášliť novými doplnkami, nájde inšpiráciu na medzinárodnom veľtrhu nábytku, bytových doplnkov a interiérového dizajnu MODDOM v bratislavskej Inchebe. Na ploche 20 000 m2 od 15. do 19. 10. predstaví svoju ponuku 203 vystavovateľov z 9 krajín.

V Inchebe sa sústredí kompletné vybavenie pre domov - nábytok a doplnky do obývacích a detských izieb, predsiení, spální, kuchyne i kúpeľne, ale aj zariadenie pre oddych a relax, záhradný nábytok a sauny. Bohatá ponuka uspokojí priaznivcov rôznych štýlov od moderného minimalizmu cez vidiecku romantiku až po luxusnú klasiku. V zozname vystavovateľov tento rok nebudú chýbať nové značky. Firma MSJ predstaví portfólio kvalitných kožených sedačiek do všetkých interiérov v rôznych cenových reláciách a vyvráti tradičné predsudky o finančnej náročnosti, chladnom povrchu a zlej údržbe kože.

Návštevníci na veľtrhu nájdu aj menej tradičné a zaujímavé kúsky. Kto má rád luxusné interiéry s nádychom klasiky, určite ocení luster zhotovený zo Swarovského krištáľov. Luster je unikát, ktorý vyrába slovenská firma v Medzilaborciach. Zaujímavosťou je, že tento luxusný kúsok vlastní aj ruský prezident Vladimir Putin, ktorý ho dostal do daru.  Milovníkov prírodných materiálov poteší veľká rohová drevená vaňa, ktorá je top produktom slovenského dizajnového štúdia. Vaňa je jedinečná detailným vyhotovením, špičkovou kvalitou a nadčasovým dizajnom.

Na svoje si prídu aj priaznivci technologických noviniek a inteligentných pomocníkov do domácnosti. Vysávanie bude hrou s najnovším robotickým vysávačom iRobot Roomba 800. S novou patentovanou technológiou AeroForce odstráni až o 50 % viac prachu, nečistôt a dlhých vlasov oproti predchádzajúcim modelom. Spoločnosť Samsung a internetový obchod Andrea Shop zasa pripravili expozíciu, v ktorej si návštevníci môžu naplno vychutnať zážitok zo zakrivených Samsung UHD televízorov a domácich kín, a zároveň otestovať novinky z bielej techniky.

Súčasťou veľtrhu je aj inšpiratívny svet umenia a dizajnu, a to aj v rámci 12. ročníka medzinárodného workshopu Metal Inspirations. Téma workshopu v roku 2014 bola: „Ja, Európan“ a mala motivovať jeho účastníkov, aby vytvorili umelecké objekty symbolizujúce motto Európskej únie „Zjednotení v rozmanitosti“. Umelecké diela, ktoré môžu spríjemniť a ozvláštniť interiér, budú vystavené v rámci sprievodnej výstavy výtvarného umenia Art.

Spoločne s veľtrhom MODDOM tento rok premiérovo odštartuje duo zdravotníckych výstav SLOVMEDICANON-HANDICAP, ktoré potrvajú do 17.10. Portfólio 50 vystavovateľov zo 4 krajín na ploche 1900 m2 tvoria nábytok a vybavenie do nemocníc a ordinácií, ponuka invalidných vozíkov, protéz a ďalších zdravotníckych pomôcok, úprava vozidiel pre telesne postihnutých, ale aj prezentácia liečebných kúpeľov. V spolupráci s Národnou transfúznou službou sa v priestoroch výstaviska uskutoční Výstavná kvapka pomoci. Každý, kto chce darovať krv, tak môže urobiť v piatok 17. 10. od 9:00 do 12:00. Ponuku vystavovateľov doplní tiež odborný sprievodný program.  InfoMedica, VIII. vedecká konferencia, privíta množstvo odborníkov z oblasti medicíny, biofyziky, laboratórnej diagnostiky a ďalších dôležitých odborov.

Veľtrh MODDOM je otvorený od 15. do 19.10. od 10.00 do 19:00, v posledný deň do 17:00. Výstavy SLOVMEDICA a NON-HANDICAP potrvajú od 15.10. do 17.10. od 10:00 do 19:00.

Tlačová správa MODDOM 2014 (.pdf)

Pre viac informácií kontaktujte:

Martina Macková
Hovorkyňa
Incheba, a.s.
Viedenská cesta 3-7
851 01 Bratislava, Slovakia
M + 421 911 100 726
T  + 421 2 6727  3345