MODDOM prilákal aj tento rok tisícky návštevníkov

MODDOM dokázal, že dizajn a krajšie bývanie dokážu prilákať tisícky ľudí

 

V dňoch 22. až 26. októbra 2008 sa v areáli Incheba Expo Bratislava uskutočnil už 13. ročník veľtrhu nábytku, bytových doplnkov a bytového dizajnu MODDOM. Súbežne sa predstavili aj ďalšie výstavné podujatia, 16. ročník výstavy technických zariadení budov TZB, 9. ročník výstavy domácich elektrospotrebičov a potrieb pre domácnosť TECHDOM, 10. ročník výstavy čistiacej techniky, čistiacich prípravkov, pomôcok a služieb CLEANTECH, 9. ročník výstavy svietidiel, skla, keramiky a porcelánu LUXDOM a tiež 7. ročník výstavy výtvarného umenia ART.

 

Počas piatich dní navštívilo Inchebu spolu 59.357 návštevníkov, čo je takmer 6 % nárast oproti minulému roku.

 

Na celkovej výstavnej ploche 23 000 m² sa predstavilo spolu 265 vystavovateľov z 13 krajín (Maďarska, Poľska, Rakúska, Slovinska, Bieloruska, Srbska, Talianska, Ukrajiny, Veľkej Británie, Macedónska, Srí Lanky, Českej republiky a Slovenskej republiky). Aj tento rok mala svoju oficiálnu účasť zastúpenú 40 vystavovateľmi Česká republika.

 

Šesť výstavných podujatí sa z dlhodobého hľadiska ukazuje ako ideálna príležitosť prezentácie nábytkárskych noviniek, ale aj technických zariadení budov, domácich elektrospotrebičov a potrieb pre domácnosť, čistiacej techniky, svietidiel a výtvarného umenia.

 

Jednou z najatraktívnejších častí sprievodného programu bola prehliadka slovenského a zahraničného dizajnu DESIGN SALON, ktorú organizuje združenie Design Slovakia. V rámci nej návštevníci mohli prostredníctvom panelovej výstavy obdivovať prierez bytovým dizajnom v rokoch 2005 až 2007. Predstavili sa viaceré dizajnérske špeciality a novinky, ktoré zaujali verejnosť.