Mince, známky, zbrane i šperky na jednom mieste

Na zberateľskom veľtrhu môžete svoje zbierky doplniť o viacero zaujímavých kúskov. Jedným z nich je strieborná medaila k 275. výročiu korunovácie Márie Terézie. Medaila váži až jeden kilogram a jej autorom je známy slovenský umelec Patrik Kovačovský, ktorý ju navrhol exkluzívne pre Národnú Pokladnicu. Pozor, medaila je emitovaná v obmedzenom počte - len 100 kusov na celý svet.

Mincovňa Kremnica na Bratislavských zberateľských dňoch predstaví sadu zberateľských kariet venovanú hráčom, ktorí sa podieľali na historickom postupe Slovenska na Majstrovstvá Európy vo futbale 2016 vo Francúzsku. Sada bude predstavená za účasti hráčskych legiend slovenského futbalu.

Na Bratislavských zberateľských dňoch nemôže chýbať ani Slovenská pošta spolu s Poštovým múzeom. V ich expozícii si budete môcť kúpiť slovenské poštové známky a filatelistické predmety. Počas oboch dní bude v stánku Slovenskej pošty k dispozícii výroba známky s personalizovaným kupónom a pripravená je aj príležitostná poštová pečiatka venovaná zberateľskému veľtrhu. Zaujímavý program je prichystaný aj pre deti, ktoré sa môžu zabaviť v stánku Detskej pošty.

Tešiť sa môžete aj na sekciu minerálov. Nielen neopracované minerály, polodrahokamy, ale aj šperky z nich vyrobené či dokonca perly určite zaujmú zberateľov, ale aj dámy, ktoré túžia po novom doplnku. Počas zaujímavých prednášok sa budete môcť dozvedieť viac o diamantoch či asteroidoch a spoznať príbehy slávnych drahokamov.