Mercedes-AMG Project ONE

Najväčším lákadlom tohtoročného Autosalona, okrem výstavných premiér v jednotlivých expozíciách, bude nepochybne štúdia dvojmiestneho super-športového vozidla Mercedes-AMG Project ONE. Show car je kombináciou ohromného pretekárskeho výkonu a hybridnej technológie Formuly 1, použiteľnej pre všedný deň, a príkladnej efektívnosti.

Paleta jazdných programov vozidla siaha od čisto elektrickej prevádzky až po vysoko dynamický režim, nasadzovaný v prípade potreby pretekármi formuly. Mercedes-AMG Project ONE poháňa benzínový šesťvalcový turbomotor 1,6-litra z F1 a štyri elektromotory a z 0 na 200 km/h zrýchli za menej ako šesť sekúnd. Prekračuje maximálnu rýchlosť 350 km/h a namiesto pretekárskeho paliva umožňuje použiť bežne dostupný benzín Super plus.  Hybridný Project ONE, ktorý je dobíjateľný zo siete, môžu navyše využiť elektrický dojazd 25 km.

Project ONE ponúka víziu budúcej podoby jazdného výkonu AMG Driving Performance - vrátane koncepcie uloženia motora v strede, ktorá udáva normu v podobe extrémne svalnatých proporcií, kokpitu umiestneného ďaleko vpredu, objemných podbehov kolies, veľmi štíhleho drieku či výrazne do strán vytiahnutej zadnej časti.

Mercedes-AMG Project ONE

Mercedes-AMG Project ONE

Mercedes-AMG Project ONE

Mercedes-AMG Project ONE