Literárny duch ovládne výstavné haly

O pár dní sa otvoria brány 20. medzinárodného knižného veľtrhu Bibliotéka, ktorý sa koná súbežne s výstavou vzdelávania a didaktickej techniky Pedagogika.

Bibliotéka je sviatkom pre všetkých, ktorí stoja za zrodom knižných diel, ale aj ľudí, ktorí sú ich nadšenými čitateľmi. Z profesionálnych dôvodov sa tu stretajú vydavatelia, prekladatelia, autori, ilustrátori, editori, tlačiari, či distribútori. Každoročne sa na slovenskom trhu objavia stovky nových titulov a práve veľtrh je platformou pre vzájomné dialógy a výmenu skúseností u spomínaných subjektov. Fanúšikovia literatúry majú dátum Bibliotéky dlho vopred poznačený – nachádzajú tu knižné novinky, ktoré sú vynikajúcim darčekom k blížiacim sa Vianociam, ale prichádzajú aj kvôli množstvu sprievodných podujatí, kde môžu naživo stretnúť svojich obľúbených autorov. Literatúra úzko súvisí so vzdelávaním, preto Bibliotéku trefne dopĺňa výstava Pedagogika zameraná na prezentáciu dostupných učebníc, učebných pomôcok, školských potrieb, moderných vzdelávacích softvérov a inštitúcií. Ponuku jazykových kurzov prezentujú zahraničné inštitúty.

Sprievodný program tohtoročnej Bibliotéky je veľmi bohatý. Opäť sú pripravené diskusie s poprednými osobnosťami literatúry, krsty nových kníh, rôzne prednášky, autogramiády i veľtržné kino. Najmladší sa navyše vyšantia počas tradičného festivalu hier.