Lesk a žiarivá krása hodín a klenotov v Inchebe

Unikátne šperky, originálna bižutéria i luxusné hodinky od 6. do 8. novembra rozžiaria bratislavské výstavisko. V poradí 19. ročník výstavy Hodiny a klenoty doplní 4. ročník výstavy minerálov, drahých kameňov a fosílií Minerály Bratislava. Na ploche 2 000 m² sa predstaví 92 vystavovateľov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Belgicka, Indie, Poľska, Nemecka, Rakúska, Portugalska a Francúzska.

Výstava Hodiny a klenoty, ktorá je jedinou svojho druhu na Slovensku, predstaví návštevníkom novinky z klenotníckej branže, špičkovú bižutériu, drahokamy, polodrahokamy, ponuku  náramkových hodiniek, nástenných hodín, časomernej techniky a náramkov. Chýbať nebude vybavenie do klenotníckych i hodinárskych dielní, predajní, ako aj nástroje a prístroje pre klenotníkov.

Medzi jedinečné a zaujímavé kúsky tohtoročnej výstavy budú patriť hodinky SEIKO z modelového radu ASTRON. Ide o kolekciu prvých solárnych hodiniek s GPS na svete. Tieto hodinky na svoje fungovanie využívajú svetelnú energiu a dotykom tlačidla sa prispôsobia ktorémukoľvek časovému pásmu. Najnovšie modely majú dvojité zobrazenie času, čo je ideálne pre ľudí, ktorí často cestujú.

Na výstave nebude chýbať spoločnosť GOLD style, s.r.o., Trenčín - jedna z najväčších spoločností na Slovensku zaoberajúca  sa dovozom a predajom zlatých šperkov. Jej novinky pre rok 2016 budú opäť očarujúce, plné kreativity a nových motívov zodpovedajúcich súčasným trendom v šperkárstve.

GOLDTIME BL, spol. s r.o., ako výhradný zástupca hodiniek CITIZEN, POLICE, TELSTAR, SWISS MILITARY BY HANOWA, BERING a šperkov ENGELSRUFER a MI MONEDA na Slovensku prináša limitovanú edíciu hodiniek BERING (2181 ks). Z každých predaných hodiniek daruje BERING 15 dolárov organizácii na ochranu zvierat Polar Bears International, ktorá sa aktívne podieľa na ochrane ľadových medveďov.

Šperky pre deti predstaví česká firma ZODIAX. K najnovším exponátom, ktoré predvedie na výstave, patria modely detských "kreoliek" z radu náušničiek CUTIE. K najzaujímavejším a najhodnotnejším šperkom, ktoré budú v rámci expozície tejto firmy vystavené, patria "Jahôdky" z Fashion kolekcie Filip Horák. Prívesok vyrobený zo                 14 karátového zlata kombináciou moderného liatia a  ručného rytia je osadený 35 briliantmi v kvalite VS 1.

Výstava Hodiny a Klenoty ukáže nielen výsledok precíznej práce zručných klenotníckych a hodinárskych majstrov, ale aj talentovaných študentov. Cech zlatníkov a klenotníkov Slovenska organizuje 19. ročník súťaže študentov stredných škôl Študentský šperk 2015, v tomto roku na tému Flóra – Farebný svet. Pri príležitosti 20. výročia fungovania Cechu budú vystavené vybrané práce desiatich členov Cechu z reprezentačnej výstavy v galérii Umelka.

V rámci servisu pre návštevníkov budú k dispozícii razenie mincí pre návštevníkov s logom výstavy, ukážky ručného gravírovania kovov, čistenie strieborných šperkov, určovanie rýdzosti pravých kovov či bezplatné poradenstvo k zákonu o puncovníctve.

Výstava Minerály Bratislava je skvelou príležitosťou vidieť krásne a vzácne klenoty našej Zeme v podobe kameňov, minerálov a fosílií nielen zo Slovenska, ale aj zo vzdialenejších oblastí. Okrem nerastov budú môcť návštevníci obdivovať aj krásu jedinečných šperkov, ktorých základ tvorí prírodný materiál. Súčasťou výstavy budú zaujímavé sprievodné programy s odbornými prednáškami a prezentáciami, premietanie filmov, poradenstvo a zaujímavé výstavy, ktoré organizujú Slovenský paleontologický klub a nadšenci zo skupiny Láska k šutrům.

Výstava Hodiny a Klenoty bude otvorená od 6. do 8. novembra, v časoch od 10.00 do 19.00, v nedeľu 8.11. do 18:00.

Tlačová správa Hodiny a klenoty 2015 (.pdf)

Pre viac informácií kontaktujte:

Martina Macková
Hovorkyňa
Incheba, a.s.
Viedenská cesta 3-7
851 01 Bratislava, Slovakia
M + 421 911 100 726
T  + 421 2 6727  3345