Krása a elegancia pod jednou strechou

Drahokamy, polodrahokamy, šperky z drahých kovov, ale i cenovo dostupnejšia bižutéria – to všetko vrátane hodiniek neodmysliteľne patrí k prostriedkom, ktoré dokážu zvýrazniť charakter osobnosti a podčiarknuť celkový výzor. Chladnú krásu klenotov, hodín, náramkových hodiniek, ale aj exkluzívnej značkovej bižutérie od 7. do 9. novembra do Incheby prináša 18. ročník medzinárodnej výstavy HODINY A KLENOTY. Doplní ju 3. ročník výstavy minerálov, drahých kameňov a fosílií Minerály Bratislava. Na ploche 2 000 m² sa predstaví 98 vystavovateľov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska, Belgicka, Francúzska, Ruska i z ďalekej Indie. 

Výstava HODINY A KLENOTY, ktorá je jedinou svojho druhu na Slovensku, predstaví návštevníkom novinky z klenotníckej branže, špičkovú bižutériu, drahokamy, polodrahokamy, ponuku  náramkových hodiniek, nástenných hodín, časomernej techniky a náramkov. Chýbať nebude vybavenie do klenotníckych i hodinárskych dielní, predajní, ako aj nástroje a prístroje pre klenotníkov.

Medzi jedinečné a zaujímavé kúsky tohtoročnej výstavy budú patriť hodinky Corum Ingot, ktorých číselník je vyrobený z tehličky rýdzeho zlata. Ide o reedíciu modelu z roku 1977 a ich cena je 25 tisíc eur. Na tohtoročnej výstave budú mať slovenskú premiéru aj švajčiarske hodinky luxusnej značky Salvatore Ferragamo.

Ponuku vystavovateľov obohatia aj výnimočné šperky s tanzanitom. Tento vzácny drahokam modrej farby dostal pomenovanie po Tanzánii – štáte, kde bol v roku 1967 objavený. Zaujímavosťou je, že tento drahokam zatiaľ nebol nájdený nikde inde na svete. Spoločnosť VMV Platinum zasa záujemcom o dizajn šperkov predvedie 3D zlatníctvo. S použitím špeciálneho klenotníckeho softvéru si každý za pár minút môže navrhnúť šperk presne podľa svojich predstáv. Návštevníci sa budú môcť inšpirovať aj šperkmi zhotovenými pôvodnou technikou vypaľovaného priehradkového emailu. Šperkárske emaily si zachovávajú farbu po stáročia, nevyblednú na slnku a technológia práce je náročná nielen časovo, ale aj z odbornej stránky.

Výstava Hodiny a Klenoty ukáže nielen výsledok precíznej práce zručných klenotníckych a hodinárskych majstrov, ale aj talentovaných študentov. Asociácia zlatníkov Slovenska predstaví víťazov 8. ročníka súťaže BIENÁLE SLOVENSKÝ ŠPERK 2014 v kategóriách zlatý a strieborný šperk. Odborná porota tiež vyberie víťaza 18. ročníka súťaže Študentský šperk 2014, ktorú organizuje Cech zlatníkov a klenotníkov Slovenska. Návštevníci so záujmom o klenotníctvo sa budú môcť zapojiť do súťaže o Zlatý dukát Cechu zlatníkov a klenotníkov Slovenska s možnosťou vyhrať originálny zlatý puncovaný dukát. V rámci servisu pre návštevníkov bude k dispozícii bezplatné skúšanie drahých kovov na kameni, čistenie strieborných šperkov, či poradenstvo týkajúce sa zákona o puncovníctve.

Výstava Hodiny a Klenoty bude otvorená od 7. do 9. novembra od 10.00 do 19.00, v posledný deň výstavy do 18:00.

Tlačová správa HODINY A KLENOTY 2014 (.pdf)

Pre viac informácií kontaktujte:

Martina Macková
Hovorkyňa
Incheba, a.s.
Viedenská cesta 3-7
851 01 Bratislava, Slovakia
M + 421 911 100 726
T  + 421 2 6727  3345