ITF Slovakiatour splní cestovateľské sny

Ak už teraz rozmýšľate kam by ste sa vybrali v roku 2012, možno vám pri rozhodovaní napovie najväčší cestovateľský veľtrh na Slovensku ITF Slovakiatour, ktorý už tradične prebieha spolu s veľtrhom gastronómie DANUBIUS GASTRO a súborom špecializovaných výstav. Cestovateľská horúčka vypukne v Inchebe od 19. do 22. januára.

Prípravy na 18. ročník veľtrhu ITF Slovakiatour sú v plnom prúde. Dôraz sa kladie na reprezentatívne zastúpenie všetkých typov subjektov cestovného ruchu. Účasť potvrdili všetky regióny Slovenska. Regionálne expozície poskytnú informácie o zaujímavostiach, historických pamiatkach, prírodných krásach a možnostiach ubytovania. Samostatne sa predstavia Malokarpatský región, Beskydy a mestá Nitra, Trnava, Piešťany, Hlohovec, Snina, Červený Kláštor, Oščadnica a Skalica. Posledne menované mesto na Záhorí chce do svojej expozície prilákať čo najviac návštevníkov, aby im ukázalo svoje zaujímavosti. Turisti v Skalici často navštevujú zrekonštruovaný Jezuitský kostol svätého Františka Xaverského, či Baťov kanál, golfisti zavítajú do Golf resort Skalica. Lákadlom je aj gastronómia – tradičná skalická svadobná torta a trdelník. Počas veľtrhu ITF Slovakiatour môžu návštevníci skalickej expozície vyhrať hokejové suveníry s podpisom Žigmunda Pálfyho.

Veľtrhu ITF Slovakiatour sa zúčastnia všetky známe slovenské kúpele: Piešťany, Smrdáky, Dudince, Lúčky, Bardejov, Brusno, Turčianske Teplice, Sklené Teplice, Sliač a Rajecké Teplice. Partnerským regiónom veľtrhu cestovného ruchu je pre rok 2012 je Prešovský samosprávny kraj. Ako čestný hosť svoje krásy a gastronomické špeciality predstaví náš sused Česká republika so samostatne zastúpenými regiónmi Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj, Východná Morava a Vysočina.

Pre tých, ktorí plánujú cestovať do zahraničia, bude zaujímavá
first moment ponuka cestovných kancelárií. Sú však aj ľudia čo radi cestujú „na vlastnú päsť“. Pre nich bude dôležitá sekcia zahraničných prezentácií krajín zastúpených turistickými centrálami. Môžeme sa tešiť na Brazíliu, Cyprus, Českú republiku, Čiernu Horu, Dominikánsku republiku, Egypt, Grécko, Chorvátsko, Izrael, Jamajku, Japonsko, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko, Slovensko, Srbsko, Taliansko, Tunis a Turecko. Vôbec po prvýkrát sa na veľtrhu predstaví Namíbia. Veľtrhu dodá kvalitu aktuálne koncipovaný sprievodný program, ktorý aj tento rok zahŕňa prehliadku najzaujímavejších expedícií minulého roka, festival Camera Slovakia.

Medzi slovenskými regiónmi sa budú vynímať expozície výstavy Poľovníctvo a oddych s ukážkami sokoliarstva a poľovníckeho šachu. Wellness a fitness v hale B0 odprezentuje širokú ponuku zariadení a prostriedkov pre zdravý životný štýl s odborným sprievodným programom počas celého trvania podujatia.

Tí, ktorí pri cestovaní, poľovaní, či športovaní vyhladnú, ochutnajú špeciality na súbežnom veľtrhu Danubius Gastro, na ktorom sa prezentujú produkty a služby gastronómie, potravinárstva a hotelierstva. Spojenie veľtrhu cestovania a gastronómie je z hľadiska cielenej návštevnosti správnym rozhodnutím a odborné média ho označujú za najatraktívnejšiu výstavnú kombináciu na Slovensku vôbec. Odbornej verejnosti je vyhradený celý prvý deň konania, teda 19. 1. a 20. 1. do 13:00 hod. Potom až do ukončenia 22. januára s radosťou privítame širokú verejnosť.

POZOR! VEĽKÁ FOTOSÚŤAŽ!Viac info o súťaži nájdete na našom fan page:
http://www.facebook.com/incheba#!/photo.php?fbid=208035319287537&set=a.152377754853294.34910.125730780851325&type=1&theater