ITF Slovakiatour bude žiť aj hokejom

Atmosféru blízkych aj vzdialených krajín i závan exotiky do Bratislavy prináša medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie podujatia v tejto oblasti nielen na Slovensku, ale i v strednej Európe. Od 29.1. do 1.2. bude komplexnou prehliadkou cestovateľských možností a turistických atrakcií. Návštevníci dostanú jedinečnú možnosť pod jednou strechou porovnať ponuky cestovných kancelárií, ale aj expozícií jednotlivých regiónov a krajín.

Hlavným partnerom veľtrhu ITF Slovakiatour je pre veľký úspech počas vlaňajšieho ročníka Moravskosliezsky kraj. Tento rok sa návštevníkom predstaví vo väčšej, unikátnej hokejovej expozícii. Návštevníkom poskytne všetky informácie o Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2015, ktoré sa o niekoľko mesiacov uskutočnia v Českej republike a najmä v Ostrave, ktorá je jedným z hostiteľských miest šampionátu. Na programe je aj autogramiáda so známym trénerom Vladimírom Vůjtkom (štvrtok 29.1. od 16 h. do 18 h.) a expozíciu Moravskosliezskeho kraja oživia aj oficiálni maskoti hokejového šampionátu 2015, obľúbení králici z klobúka Bob a Bobek. Na svoje si prídu aj milovníci regionálnych špecialít pri ochutnávkach piva, Marlenky či tzv. Štramberských uší.

ITF Slovakiatour prinesie viacero noviniek. Vôbec po prvýkrát sa na veľtrhu predstavia krajiny a obľúbené turistické destinácie ako Seychely a Spojené štáty americké. Po dlhšom čase sa v ponuke objaví Bulharsko, talianske regióny Calabria a Friuli Venezia Giulia a zaujímavosťou bude nepochybne aj prezentácia Karpatského regiónu, ktorú organizuje Poľsko.

Návštevníci sa rovnako môžu tešiť na zastúpenie všetkých slovenských regiónov. Tento rok bude navyše vynikať bohatým zastúpením kúpeľov, ktoré patria k nášmu národnému bohatstvu. Prínosy kúpeľnej starostlivosti si každý bude môcť otestovať priamo na veľtrhu. Ukážky kúpeľných procedúr naživo budú zahŕňať masáže, magnetoterapiu, inhalácie, terapiu biolampou a mnohé ďalšie. Návod na zdravý životný štýl na návštevníkov čaká aj v podobe cvičenia s fyzioterapeutom.

Na veľtrhu popri domácich regiónoch a okolitých krajinách nebude chýbať ani exotika. Brazília, Vietnam, Seychely a mnohé ďalšie inšpirujú každého, kto túži po teple, slnku a mori. Krásy vzdialených krajín priblíži festival Bubo bál - Camera Slovakia. Cestovatelia návštevníkom prostredníctvom filmov, fotografií a pútavých rozprávaní priblížia zaujímavé kúty našej planéty. Na jednom mieste bude zastúpených všetkých 6 kontinentov a vyše 150 krajín.

Welness a Fitness

Veľtrh cestovného ruchu doplní výstava Wellness a Fitness určená všetkým vyznávačom zdravého životného štýlu. Jediná výstava tohto druhu na Slovensku prináša najširšiu ponuku strojov a zariadení na cvičenie a výživových doplnkov pre krásu tela. V poradí 3. ročník Fitness Day Incheba prinesie ukážky výkonov silových trojbojárov a gymnastiku detí. Kto oceňuje krásu ženského tela, príde si na svoje počas Fitness Pole Dance 2015.

Poľovníctvo a Oddych

Najväčšia výstava poľovníckeho sortimentu na Slovensku, Poľovníctvo a Oddych, ponúkne poľovníkom a milovníkom prírody široký výber poľovníckeho oblečenia a obuvi. Stredná odborná škola lesnícka z Banskej Štiavnice a Múzeum vo Sv. Antone si pre návštevníkov prichystali prezentáciu tradícií v poľovníctve a sokoliarstve. Zaujímavé budú prednášky o histórii poľovníctva a ukážky vábenia zveri a napodobňovania hlasových prejavov vtákov a cicavcov, ktoré predvedú členovia Slovenskej poľovníckej komory. Na programe je tiež prezentácia fotopascí.

Veľtrh ITF Slovakiatour a sprievodné výstavy sú otvorené od 29.1. do 1.2. Prvý deň a druhý deň do 13 h. je vyhradený pre odbornú verejnosť. Každá vstupenka je žrebovateľná o fantastické ceny – luxusnú dovolenku na Srí Lanke od CK Bubo a tri poukážky v hodnote 1 000 eur na nákup v predajniach Kaufland.

Tlačová správa ITF SLOVAKIATOUR 2015 (.pdf)

Pre viac informácií kontaktujte:

Martina Macková
Hovorkyňa
Incheba, a.s.
Viedenská cesta 3-7
851 01 Bratislava, Slovakia
M + 421 911 100 726
T  + 421 2 6727  3345