Inovatívne materiály a progresívne postupy na veľtrhu Coneco

S príchodom jari sa začína obdobie stavieb, rekonštrukcií, zatepľovania, skrášľovania záhrad a menších či väčších opráv v domácnostiach. Stavebnú sezónu na Slovensku tradične odštartuje medzinárodný veľtrh stavebníctva Coneco. V poradí 36. ročník veľtrhu zaraďuje do svojho profilu aktuálne témy, ktoré reagujú na súčasnú situáciu v stavebníctve, a zároveň prinesie množstvo noviniek. Výsledkom kombinácie Coneca s 25. ročníkom veľtrhu energetickej efektívnosti Racioenergia sú progresívne a obnoviteľné zdroje energie, pasívne a nízkoenergetické domy, revitalizácia budov a drevostavby. Návštevníkom sa od 25. do 28. marca na ploche 35 000 m2 predstaví 487 vystavovateľov z 11 krajín sveta.

Motto vlaňajšieho ročníka Coneca  „Moderne a úsporne“ sa v tomto roku posilňuje do konkrétnejšej  podoby. Ponuka na veľtrhoch Coneco a Racioenergia je zameraná na úspory pri výstavbe a prevádzke domov a bytov; začína sa pri základných stavebných materiáloch a končí pri vnútorných riadiacich inteligentných systémoch. Návštevníci na veľtrhu nájdu komplexný sortiment pre stavbu a rekonštrukciu - od stavebných materiálov, cez okná, dvere, strechy, podlahy, klimatizácie, elektroinštalácie, sauny, vírivky, garážové brány až po zariadenie do záhrady.

K dispozícii bude bezplatné poradenstvo pri výbere okien a dverí, ako aj o ich zabudovaní do stavby. V spoločnej expozícii tímu špecialistov nájdu návštevníci riešenie komfortného domu na jednom mieste s tímom dodávateľov, ktorí ponúkajú kvalitné stavebné produkty. Novinky v ponuke vystavovateľov zahŕňajú inteligentné sklo, ktoré sa jediným dotykom zmení na nepriehľadné; bioklimatické omietky a stierky, ktoré vďaka špeciálnej úprave zabraňujú rastu plesní, absorbujú pachy a redukujú vlhkosť v interiéri; drevohliníkové vchodové dvere s LED podsvietením a otváraním na odtlačok prsta a smartfón a mnohé ďalšie.

Novinkou tohtoročného veľtrhu je špecializovaná sekcia s názvom Voda. Tejto téme je venovaná aj odborná konferencia zameraná na udržateľný rozvoj, protipovodňové opatrenia, či podporu v oblasti vodného hospodárstva. Súčasťou programu je aj pripomenutie si Svetového dňa vody s cieľom podporiť informovanosť širokej verejnosti a návštevníkov o nenahraditeľnom význame vody, zvýšiť povedomie o vzájomných väzbách medzi vodou a energiou (úspora vody znamená úsporu energie) a predstaviť technológie vedúce k úsporám a ochrane životného prostredia. Záštitu nad novou sekciou Voda prevzalo Ministerstvo životného prostredia.

Ani tento rok na veľtrhu nebude chýbať sekcia venovaná drevostavbám. V porovnaní s vlaňajškom bude navyše väčšia a bohatšia. Moderné drevostavby okrem zdravého a ekologického bývania prinášajú aj výhodu v podobe značných úspor energií. Na veľtrhu sa návštevníci budú môcť oboznámiť s drevostavbou, ktorá bude stáť priamo v priestoroch výstaviska. Prítomní odborníci poskytnú odpoveď na všetky otázky súvisiace s týmito stavbami. V rámci expozície môžu návštevníci hlasovať v súťaži o Drevostavbu roka 2014 a vyhrať tak zaujímavé ceny.

Salón architektúry zasa prinesie prehliadku víťazných prác prestížnych odborných ankiet. Veľtrh sa venuje aj pamiatkam prostredníctvom blokov prednášok na túto tému pod garanciou Ministerstva kultúry SR. Odborný program je zameraný aj na otázku „zelených“ budov, bezpečnosti pri stavbách, obnovy budov, možnostiam vstupu na trh v sektore stavebníctva a energetiky v zahraničí a obojstranným obchodným možnostiam v Maďarsku.

            Spestrením veľtrhov budú Majstrovstvá Slovenska žiakov SOŠ v strechárskych

remeslách s medzinárodnou účasťou, rovnako ako medzinárodná súťaž maliarov – študentov, ktoré organizujú odborné cechy.

            Veľtrhy Coneco a Racioenergia sú otvorené od 25. do 28. marca od 9.00 do 18.00, v sobotu do 16.00.

Tlačová správa CONECO / RACIOENERGIA 2015 (.pdf)

Pre viac informácií kontaktujte:

Martina Macková
Hovorkyňa
Incheba, a.s.
Viedenská cesta 3-7
851 01 Bratislava, Slovakia
M + 421 911 100 726
T  + 421 2 6727  3345