Incheba zažila rodinnú atmosféru

Od 14. do 16. 2. dýchali haly Incheby rodinnou atmosférou. Postaral sa o ňu veľtrh Dieťa a Rodina, ktorý priniesol komplexný servis pre starostlivosť o dieťa – od detského sortimentu po odborné rady o pôrode a výchove. Kočíky, plienky, cumlíky, dojčenské fľaše, autosedačky, oblečenie, topánky, hygienické potreby, hračky i knihy – to všetko obsahovala ponuka takmer 70-tich vystavovateľov. Veľtrh navštívilo 12 884 návštevníkov.

Rodičia, najmä matky a tehotné ženy, sa mohli stretnúť s odborníkmi z oblasti gynekológie, pôrodníctva, pediatrie a psychológie. Počas sprievodných podujatí sa mohli naučiť, ako masírovať bábätká, aby ich nebolelo bruško, pozrieť si ukážky cvičenia s dieťatkami, informovať sa o správnom dojčení a o tom, ako prírodnou cestou odstrániť najčastejšie zdravotné problémy. Aromaterapia pre tehuľky, bábätká a mamy po pôrode, joga pre všetkých a interaktívne čítanie pre najmenších „Mama, tata, čítajte s nami“ – ponuka sprievodných podujatí uspokojila každého.  

dieťa 2014
dieťa 2014 dieťa 2014

V zabudnutí nezostali ani deti, ktoré sa mohli zabávať pri modelovaní, maľovaní a rôznych hrách.  Aké je to byť predavačkou a automechanikom, si mohli dievčatá a chlapci vyskúšať v prvom mestečku povolaní na Slovensku Moje mesto. V Inchebe na tri dni vznikli reálne priestory predajne a automechanickej dielne, kde si deti si za asistencie animátorov jednotlivé povolania zábavnou formou otestovali. Veľkému záujmu detí sa tešil Lego vláčik, ktorý simuloval jazdu.

Novinkou veľtrhu bola tento rok sekcia pre hendikepované deti. Rodičia sa mohli informovať o rôznych druhoch rehabilitačných pomôcok a oboznámiť sa s legislatívnymi možnosťami ich nadobudnutia.

Záverečná tlačová správa Dieťa a Rodina 2014 (.pdf)