Hodiny a klenoty

V Inchebe sa v termíne od 9. do 11. novembra koná špecializovaná výstava, jediná svojho druhu na Slovensku, ktorá je zameraná na drahé kovy, kamene a výrobky z nich. Už 16. ročník podujatia Hodiny a klenoty opäť poskytne priestor pre predstavenie šperkárskych i hodinárskych noviniek, ukáže zručnosť majstrov svojich remesiel i talentovanej mládeže a bude platformou pre rozvoj obchodných vzťahov. Spolu s ňou sa koná aj výstava minerálov, drahých kameňov a fosílií Minerály Bratislava. Ide o prvý ročník a toto nové spojenie ponúkne priestor pre stretnutia zberateľov, obchodníkov i výrobcov.

Okrem úžasných exponátov, medzi ktorými sa objaví aj niekoľko pikošiek, podujatia doplní aj sprievodný program. Na výstave Hodiny a klenoty spoznáme víťazov 7. ročníka súťaže Slovenský šperk 2012. Návštevníci môžu obdivovať zručnosť študentov v módnych prehliadkach, ktoré okrem odevov predvedú aj šperky. Nebude chýbať razba pamätných mincí a čistenie šperkov.

Hlavným odborným garantom sprievodných podujatí výstavy Minerály Bratislava je Slovenský paleontologický klub, ktorý pripravil rôzne prednášky o mineráloch, fosíliách, horninách a celkovo o prírode.