Fantastický víkend plný spoločenských hier v Inchebe

Prvý decembrový víkend, 5. - 6. decembra, bude na Dňoch Vianoc patriť hrám a zábave. Svoje brány otvorí mestečko spoločenských hier HRAtislava. Jedna celá hala výstaviska sa premení na priestor, v ktorom si budete môcť zahrať niektorú z vyše 1 500 spoločenských hier  z celého sveta. K dispozícii budú hry pre deti, rodinné hry, párty hry, hry na postreh, strategické hry, kooperatívne hry a mnohé ďalšie. Hráčom s výberom najvhodnejšej hry pomôžu skúsení lektori, ktorí zároveň poradia s pravidlami.

„Fajnšmekri“ si môžu svoje hracie schopnosti otestovať v zóne s náročnými hrami. Tešiť sa môžete aj na magnetický futbal a hokej Weykick, pás moderných hlavolamov precvičujúcich myseľ, detskú „Hryzbičku“ s detskými hrami a ako bonus pre deti aj na tvorivé a vedecké hračky hračkárstva. Zároveň sa môžete zapojiť do zaujímavých turnajov a špeciálnej súťaže o desiatky krásnych cien. Navyše, mladí slovenskí autori hier dostanú priestor ukázať svoje výtvory.

Počas festivalu hier bude mať slovenskú premiéru hra Pie Face. Návštevníci môžu na vlastnej koži, teda presnejšie tvári, spoznať, aké to je dostať zásah šľahačkou priamo do tváre. Ruletka po zatočení ukáže číslo, ktoré určuje, koľkokrát treba otočiť spúšťacím mechanizmom zariadenia. Pritom však nie je isté, kedy presne sa spustí. Ak hráč nedostane šľahačkovú ranu do tváre, získa taký počet bodov, koľko ukazuje ruletka. Ak sa mechanizmus spustí, hráč dostane šľahačku priamo do tváre.

Ďalšou zo zaujímavých hier je hra s názvom Kolejka. Pripravil ju poľský Inštitút národnej pamäte pre tých, ktorí si nepamätajú, alebo nezažili dobu pred novembrom 1989. V typicky šedo bezútešnej atmosfére hráči posielajú členov svojej rodiny postaviť sa do radu pred rôznymi obchodmi, snažiac sa čo najlepšie nakúpiť veci z nákupného zoznamu. Police obchodov sú prázdne a iba postupne sa ukáže, čo „dnes prišlo“. Nezáleží však iba na tom, kto príde skôr, niekedy je dôležitejšie kohosi poznať, alebo schopnosť predbehnúť sa.

Príďte sa zabaviť na Dni Vianoc, kde zároveň nakúpite vianočné prekvapenia pre vašich blízkych.

dni vianoc 2014 - hratislava