Dni Vianoc – fantastické darčeky, vianočná atmosféra a skvelý sprievodný program

Rozprávkové vianočné trhy so stovkami tipov na tradičné i originálne vianočné prekvapenia do Incheby od 1. do 21. decembra prinášajú obľúbené Dni Vianoc. Počas troch predvianočných týždňov ponúknu nielen skvelé nákupy, ale aj vianočné špeciality, tradičné remeslá a fantastický predvianočný program pre deti i dospelých. Festival spoločenských hier HRAtislava a, pre veľký úspech vlani, až dva vianočné handmade víkendy so Sashe.sk sa postarajú o nezabudnuteľné zážitky a množstvo zábavy.

Viac ako 300 predajcov na Dni Vianoc prináša nielen krásne vianočné dekorácie, ale aj darčeky, z ktorých si vyberie každý - hračky, knihy, kozmetiku, šperky a bižutériu, oblečenie, elektroniku, nábytok, doplnky do interiéru, sklo a mnoho iného. Ponuku dotvorí veľký výber nádherných živých vianočných stromčekov. Nebudú chýbať cukrovinky, varené víno a vianočné špeciality, ktoré dotvoria typickú sviatočnú atmosféru.

Víkendy počas Dní Vianoc spestria zaujímavé vianočné aktivity. Prvý decembrový víkend bude patriť aj zábave a oddychu, o ktorý sa postará festival spoločenských hier. Brány HRAtislavy sa 3. - 4. decembra otvoria pre každého, kto si chce oddýchnuť v predvianočnom strese a stráviť príjemné chvíle so svojimi blízkymi. Návštevníkom bude k dispozícii ako 1 500 spoločenských hier z celého sveta, medzi ktorými budú skvelé novinky aj oceneniami ovešané hry. Hráči sa môžu tešiť na prototypy hier slovenských autorov, zónu Star Wars hier, magnetický futbal a hokej, sekciu hier s presahom medzi spoločenskými hrami a počítačmi, pás moderných hlavolamov precvičujúcich myseľ či vnímavé hračky pre deti do 3 rokov. Ako jednotlivé hry hrať, návštevníkom ukáže spolu až 50 vyškolených pomocníkov.

Druhý (10. – 11.) a tretí (17. – 18.) decembrový víkend bude jedinečnou príležitosťou nakúpiť si originálne ručne vyrábané drobnosti a krásne veci od slovenských autorov a dizajnérov. Vianočné handmade víkendy so Sashe.sk prinášajú originálne šperky, ručne robené mydlá, kabelky, oblečenie, dekorácie, háčkované a pletené výrobky, darčeky pre deti, jedinečné doplnky do domácnosti a, samozrejme, prekrásne vianočné ozdoby. Svoje výtvory každý víkend predstaví zhruba stovka predajcov. Počas oboch víkendov budú pre záujemcov pripravené tiež workshopy a ukážky handmade tvorby – návštevníci si budú môcť sami vyrobiť šperky, visačky na darčeky či jedinečné ozdoby na stromček.

Atmosféru vianočných trhov dotvoria remeselníci zo Združenia cechov historických remesiel. Ich originálne tradičné výrobky ako sviečky z včelieho vosku, drevené a slamené vianočné ozdoby, drôtené a emailové šperky, prútené koše či medovníčky návštevníkom priblížia dávnejšie časy a budú hodnotnými darčekmi. Navyše, počas prvého decembrového víkendu (3. – 4.) sa k 20 remeselníkom na Dňoch Vianoc pridá ďalších 50, a návštevníci tak budú mať jedinečnú možnosť sa na jednom mieste oboznámiť s – pre mnohých už zabudnutými – technikami ručnej remeselnej výroby.

Deti, ktoré chcú mať rozprávkové Vianoce, môžu na Dňoch Vianoc napísať Ježiškovi a podeliť sa s ním o svoje želania. Od 1. do 6. decembra pre ne bude pripravená vianočná pošta vo vyzdobenom kútiku, ktorý bude krásnym pozadím pre rodinné fotografie.

Dni Vianoc v Inchebe budú otvorené od 1. do 21. decembra, od pondelka do štvrtka od 11:00 do 19:00, v piatok a sobotu od 10:00 do 20:00 a v nedeľu od 10:00 do 19:00.

Tlačová správa Dni Vianoc 2016

Pre viac informácií kontaktujte:

Martina Macková
Hovorkyňa
Incheba, a.s.
Viedenská cesta 3-7
851 01 Bratislava, Slovakia
M + 421 911 100 726
T  + 421 2 6727  3345