CONECO a RACIOENERGIA priniesli nové trendy v úspore energií

V bratislavskej Inchebe v sobotu vyvrcholil 35. ročník medzinárodného veľtrhu Coneco a 24. ročník veľtrhu energetickej efektívnosti Racioenergia. Veľtrhy od 26. do 29. marca navštívilo 92 754 ľudí. Na ploche 35 tisíc m2 sa im predstavilo 475 vystavovateľov z 9 krajín.

Veľtrh v druhý deň podujatia slávnostne otvorilo Stretnutie lídrov slovenského stavebníctva. Za účasti predstaviteľov vlády a riaditeľov developerských, stavebných a projektantských spoločností sa diskutovalo o stave slovenského stavebníctva a o možných riešeniach aktuálnych problémov. Jednou z tém bola druhotná platobná neschopnosť.

Coneco ponúklo všetko potrebné pre stavbu a rekonštrukciu – od stavebných materiálov, cez okná, dvere, strechy, podlahy, klimatizácie, elektroinštalácie, sauny, vírivky, garážové brány až po zariadenie do záhrady. V konzultačno-poradenskom centre sa návštevníci mohli informovať, ako ušetriť peniaze na energiách.

Motto aktuálneho ročníka, „Stavajme moderne a úsporne“, odrážalo súčasný trend v stavebníctve, ktorým sú energeticky úsporné budovy. Aj preto v ponuke vystavovateľov dominovali nové revolučné materiály, progresívne a obnoviteľné zdroje energie, pasívne a nízkoenergetické domy, revitalizácia budov, či drevostavby.

Firmy s ponukou energeticky úsporných domov sa predstavili v Salóne drevostavieb. Zaujímavosťou bol zariadený drevodom v reálnej veľkosti. Odborníci zároveň odpovedali na množstvo otázok súvisiacich so stavbami z dreva, ktoré je vynikajúcim stavebným materiálom. Sekcia Pamiatky verejnosti predstavila kroky súvisiace s obnovou kultúrneho dedičstva krajiny. Salón architektúry priniesol prehliadku víťazných prác prestížnych odborných ankiet.

V predposledný deň veľtrhu boli slávnostne odovzdané ocenenia súťaže o najlepšie exponáty aktuálneho ročníka – Zlatá plaketa Coneco 2014, Zlatá plaketa Racioenergia 2014 a rovnako aj súťaže o najkreatívnejšiu a architektonicky najlepšie riešenú expozíciu -Zlatý Leonardo 2014. Víťazov pozná aj súťaž O najlepšie obnovený bytový dom roka 2013. Na prvej priečke sa umiestnil dom na  Hurbanovej ulici č. 139 v Starej Turej.

Výsledky ocenení súťaže o najlepšie exponáty

Záverečná tlačová správa CONECO/RACIOENERGIA 2014 (.pdf)

Pre viac informácií kontaktujte:

Martina Macková
Hovorkyňa
Incheba, a.s.
Viedenská cesta 3-7
851 01 Bratislava, Slovakia
M + 421 911 100 726
T  + 421 2 6727  3345