Cestujte po Slovensku s ITF SLOVAKIATOUR

Cestovanie pre niekoho znamená dokonalé odstrihnutie sa od reality, oddych a relax, pre iného je zdrojom dobrodružstiev, poznávania a vnútorného obohacovania. Aj pri výbere dovolenky postupujeme podľa toho, ktorý z cieľov chceme naplniť. Jeden miluje vylihovanie na pláži, sladké nič nerobenie a prejedanie sa, iný si takúto nečinnosť nedokáže ani len predstaviť. Lákajú ho športové aktivity, turistika, či odhaľovanie histórie ukrytej v pamiatkach. Cestovanie za hranice je dnes jednoduchšie a dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Avšak aj na Slovensku máme mnoho kúzelných miest, ktoré dokážu prekvapiť. Pobytové zájazdy, dovolenky vo vlastnej réžii, lyžovačky, wellness víkendy, plavby, poľovačky, cyklistické výlety, jednoducho kompletný cestovateľský servis pre skúsených i začiatočníkov prináša 19. ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR od 24. do 27. januára. Čo všetko prinesie návštevníkom v bratislavskej Inchebe? Na ploche 17 500 m² v expozíciách 410 vystavovateľov nájde to svoje naozaj každý.

SLOVENSKO:

Veľtrh ITF SLOVAKIATOUR prináša návštevníkom možnosť dokonale spoznať našu krajinu. O priazeň potenciálnych turistov sa budú uchádzať všetky kraje a tiež mnohé samostatné regióny: Malokarpatský región, Turizmus regiónu Bratislava, Vysoké Tatry, Kopaničiarsky región, Združenie Myjava, Záhorie, Muránska Planina, Horný Zemplín, Jasná, Beskydy, Malohont, Žitný ostrov a ďalšie. Svoje kvalitné služby budú propagovať aj obľúbené slovenské kúpeľné mestá.

Žilinský samosprávny kraj - partnerský región veľtrhu:

Partnerským regiónom veľtrhu je Žilinský samosprávny kraj. Bohaté kultúrne dedičstvo a turistický potenciál počas štyroch dní návštevníkom veľtrhu predstavia: krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj, Žilinský samosprávny kraj, oblastné organizácie cestovného ruchu REGION  LIPTOV, Rajecká dolina, Malá Fatra, Kysuce, Klaster Orava ako i Turiec-Kremnicko. Zahraničné regióny ponúknu aktuálne produkty cestovného ruchu zo Sliezskeho vojvodstva, Mesta Zabrze ako i francúzskeho regiónu Saint-Etienne Métropole.

Dianie v expozícii spestrí práca umelcov. Svoju zručnosť predvedú: pernikárka Júlia Masnicová, drotár Juraj Šerík, umelecký sochár Jozef Rakovan, výrobcovia tradičných ľudových hudobných nástrojov Martin Brxa a Ľubomír Párička. Na dobrú náladu bude hrať terchovská hudba – „Ťažká muzika“ a tiež heligonkárky z Kysúc. Návštevníci môžu obdivovať aj hru na tradičných hudobných nástrojoch – fujare, píšťalách, gajdici a pastierskom rohu, ako i zaujímavý templársky program.

Pre deti má Žilinský kraj pripravené animačné programy – maxi pexeso, výrobu čarovného hradu ako i maľovanie na tvár.

Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013

Mesto Košice je spolu s francúzskym Marseille európskou kultúrnou metropolou roku 2013. Vďaka projektu sa Košice stali najdynamickejšie sa rozvíjajúcim mestom na Slovensku, modernou európskou metropolou, kde sa oplatí nielen žiť, pracovať a tvoriť, ale kam sa oplatí prísť aj turistom. Medzi top destinácie roku 2013 ich už zaradil svetoznámy cestovateľský bedeker Lonely Planet a tiež americký cestovateľský portál Budgettravel.com.

Spolu s mestom sa prezentuje aj Košický samosprávny kraj ako Terra Incognita (krajina nespoznaná) s pestrou ponukou zážitkov v celom regióne.

Skaličania lákajú turistov na Záhorie

Skalica si každoročne pripravuje na veľtrh ITF Slovakiatour zaujímavý program, aby turistom predstavila nielen krásy a pamiatky nachádzajúce sa priamo v meste, ale aj vo svojom okolí. Expozícia bude rozdelená na tri časti: Pamiatky Záhoria, Vodná turistika a Golf. Tiež budú vyzdvihnutú najzaujímavejšie atraktivity a miesta v okresoch Senica a Malacky. V rámci skalického okresu sa odprezentujú: Národná kultúrna pamiatka Holíčsky zámok, Rotunda sv. Juraja v Skalici a Kostolík sv. Margity Antiochijskej v Kopčanoch. Vodnú turistiku zastreší mesto Gbely – plavenie sa po rieke Morave a Skalica – Pristav Skalica na Baťovom kanáli.

Okres Senica predstaví návštevníkom Baziliku Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne - Strážach, obľúbené turistické lokality Kunovská priehrada a rekreačné stredisko Gazarka v Šaštíne – Strážach.

Malacký okres okrem golfu bude reprezentovať i Malacký kaštieľ a rekreačné stredisko Rudava v Malých Levároch.

Čo, kedy a kde?

VEĽTRH ITF SLOVAKIATOUR

Dátum: 24. – 27. 1. 2013
Miesto: Incheba Expo Bratislava – haly B0, B1, B stred, B2, Expo  aréna
Otváracie hodiny:
Odborná verejnosť: štvrtok: 09.00 - 18.00, piatok: 09.00 - 13.00
Verejnosť: piatok: 13.00 - 18.00, sobota: 09.00 -18.00, nedeľa: 09.00 - 17.00
Vstupné: základné 5 €, zľavnené 3 €, pre odborníkov 12€
Parkovné: auto 5 €, autobus 10 €