Cestovanie a gastronómia otvoria rok 2015 v Inchebe

Výstavný kalendár v roku 2015 odštartuje dvojica atraktívnych a obľúbených veľtrhov cestovného ruchu a gastronómie ITF Slovakiatour a Danubius Gastro. Prípravy sú v plnom prúde a už teraz je jasné, že sa budete mať na čo tešiť. 

Veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour pre všetkých s túlavými topánkami od 29.1. do 1.2. poskytne komplexný servis pre spoznávanie Slovenska aj zahraničných krajín. Návštevníci dostanú jedinečnú možnosť porovnať ponuku cestovných kancelárií a už teraz si za výhodné ceny vybrať svoju letnú dovolenku. Kde sa ubytovať, dobre najesť a ktoré pamiatky a atrakcie si pozrieť – to všetkým ľuďom so záujmom o cestovanie poradia v stánkoch slovenských aj zahraničných regiónov.

itf slovakiatour 2013

Tešiť sa môžete aj na skvelú expozíciu Moravskosliezskeho kraja, ktorý sa pre veľký úspech už v poradí druhýkrát zhostí úlohy hlavného partnera veľtrhu. Expozícia Moravskosliezskeho kraja sa v porovnaní s rokom 2014 viac než zdvojnásobí. Pre návštevníkov bude k dispozícii množstvo propagačných materiálov vrátane máp a turistických sprievodcov. Na svoje si prídu i milovníci regionálnych špecialít. Tešiť sa môžete sa ochutnávky piva, Marlenky či tzv. Štramberských uší. Športových fanúšikov zasa poteší hokejový program po všetky dni veľtrhu. Návštevu tejto expozície, rovnako ako celého podujatia, určite nebudete ľutovať!

itf 14 itf 14

Prvýkrát v histórii Danubius Gastro sa na veľtrhu zúčastní obchodný reťazec, ktorého ponuka je určená bežnému spotrebiteľovi. Kaufland sa predstaví zaujímavou a kreatívnou formou, prostredníctvom ktorej priblíži svoju ponuku. Na svoje si prídu aj milovníci kávy a vína. Rovnako ako počas minulého ročníka budú na veľtrhu opäť zastúpení vinári, vystavovatelia s kávou a so širokým spektrom potravín z celého sveta. Tiež nebudú chýbať novinky z gastrotechniky, interiérového vybavenia hotelov a reštaurácií.

Samozrejme, chýbať nebudú súťaže, v ktorých si zmerajú sily profesionáli i študenti.

V poradí už 16. výstava jedál a cukrárskych výrobkov Poézia v gastronómii bude opäť jedným z najväčších magnetov pre oči odborníkov i širokej verejnosti. Kuchári budú súťažiť vo varení vo viacerých kategóriách. Pekári sa zasa tradične zapoja do renomovanej súťaže o najlepší bratislavský rožok. Pribudnú aj nové súťaže - o najlepšie umelecké dielo na tému „Valentín“ a „Deň matiek“, rovnako ako súťaž o najlepšie umelecké dielo na tému „Bratislavský hrad“ a súťaž o najlepší inovatívny výrobok pre rok 2015. Najlepší baristi si zmerajú sily na Majstrovstvách Slovenska v príprave kávy BARISTA 2015.

dg 2014 dg 2014

V expozícii METRO Cash & Carry s.r.o. budeme svedkami III. METRO HoReCa päťboj juniorskej súťaže žiakov odborných škôl a hotelových akadémií v individuálnych zručnostiach a v tímovej príprave menu. Tradične nebudú chýbať  barmanská show a barmanské súťaže. Veľtrh Danubius Gastro je tu od 29.1. do 1.2. Tešíme sa na vás!