Cesta za gastronomickými zážitkami

Milovníkov dobrého jedla, vína a kávy už onedlho poteší prestížny medzinárodný veľtrh gastronómie Danubius Gastro. Od 29.1. do 1.2. bude prehliadkou gastronomických trendov, nových i exotických potravín, tradičných jedál, kuchárskych, pekárskych aj cukrárskych postupov, ale aj vybavenia do reštaurácií, gastronomických prevádzok a do hotelov. Veľtrh Danubius Gastro doplní 15. ročník výstavy strojov a technológií pre obchody Exposhop a 14. ročník výstavy obalových materiálov a baliacej techniky Gastropack.

Danubius Gastro sa za 22 rokov svojho fungovania  vyprofiloval na najvýznamnejšie potravinársko-gastronomické podujatie na Slovensku a naďalej pokračuje vo svojom pozitívnom vývoji. V porovnaní s minulým rokom zaznamenal rast v počte vystavovateľov i výstavnej plochy a dosiahol najvyššie parametre od krízy v rokoch 2008 - 2009.

Rovnako ako vlani budú tento rok na veľtrhu opäť hojne zastúpení vinári, vystavovatelia s kávou a so širokým spektrom potravín z celého sveta. Odborným návštevníkom sú určené predovšetkým haly A.0, A.1 a D.2, kde sa môžu oboznámiť s technologickými novinkami pre oblasť hotelov, reštaurácií, penziónov, kaviarní a vendingu. Nechýbajú ani progresívne riešenia pre potravinársky priemysel, pekárne, obchod a balenie.

Aktuálny ročník Danubius Gastro prináša zaujímavú novinku. Úlohy hlavného partnera veľtrhu sa zhostí Kaufland Slovenská republika, ktorý sa chce zamerať na podporu slovenských potravín. Návštevníkom sa predstaví prostredníctvom netradičnej formy – predajne, v ktorej bude ponúkať výhradne slovenské výrobky za mimoriadne priaznivé ceny. Zároveň priblíži svoju novú komunikačnú kampaň „Z lásky k Slovensku“. Jej cieľom je podporiť slovenské výrobky a ukázať, že Kaufland je silnou značkou, ktorá nesie zodpovednosť za svojich zamestnancov a za trvalo udržateľný rozvoj slovenskej ekonomiky a spoločnosti.

Na veľtrhu Danubius Gastro budú môcť návštevníci ochutnať tradičné aj netradičné špeciality a odpozerať grify profesionálnych kuchárov. Haly výstaviska budú tradične rozvoniavať bratislavskými rožkami. Súťažiaci sa budú predbiehať v tom, kto dokáže upiecť ten najlepší, ktorý spĺňa prísne kritériá. Kurz pečenia bratislavských rožkov zasa návštevníkov oboznámi s tradičnými postupmi prípravy tejto lahôdky. Tento rok si záujemcovia navyše zmerajú svoje sily aj v nových kategóriách „Valentín“, „Deň matiek“ a „Bratislavský hrad“. Jedinečnou prehliadkou kuchárskych a cukrárskych zručností však bude nepochybne aj výstava jedál a cukrárskych výrobkov Poézia v gastronómii, ktorá predstaví súťažné exponáty hotelov, reštaurácií, škôl i jednotlivcov z celého Slovenska.

Danubius Gastro poteší každého, kto sa chce zlepšiť vo varení a príprave  jedál. Ukážky varenia spojené s ochutnávkami si pre návštevníkov prichystal Slovenský zväz kuchárov a cukrárov. Svoje kuchárske zručnosti si pred očami návštevníkov otestujú žiaci odborných škôl a hotelových akadémií počas 3. ročníka súťaže METRO Kuchársky päťboj. Súťaž vo varení naživo prinesie aj Danubius Gastro Cup 2015. V nedeľu dopoludnia sa návštevníci môžu tešiť na live show profesionálneho kuchára Vojtecha Artza.  

Okrem tradičných chutí Danubius Gastro priblíži aj exotiku. Svet Zeleninárov v sprievode hudobníkov a tanečníkov z rôznych kútov sveta prevedie návštevníkov kulinárskou atmosférou šiestich krajín vrátane Aljašky alebo Číny. Explózia farieb a chutí na návštevníkov čaká aj počas barmanských súťaží. Pastvou pre oči bude napríklad Medzinárodná flairová súťaž profesionálnych barmanov, či súťaž v miešaní drinku Double Cross World Class Cosmopolitan. Na svoje si prídu aj kávičkári. Vôňa kávy sa bude výstaviskom šíriť z Majstrovstiev Slovenska BARISTA 2015.

Sprievodný program zahŕňa aj prezentácie a diskusie s odborníkmi. „Trendy v oblasti likérov v Európe“, „Budovanie značky a spotrebiteľské správanie v USA“, „Východná Európa diktuje trendy v spotrebe alkoholu“ – to sú témy, o ktorých budú hovoriť uznávaní hostia zo zahraničia. Program doplní diskusia s členmi Slovenského národného tímu kuchárov a cukrárov, ktorí reprezentovali slovenskú gastronómiu na svetovom kulinárskom pohári Culinary World Cou Expogast 2014 v Luxembursku.

Veľtrh Danubius Gastro je otvorený od 29.1. do 1.2. Prvý deň a druhý deň do 13 h. je vyhradený pre odbornú verejnosť. Každá vstupenka je žrebovateľná o fantastické ceny – luxusnú dovolenku na Srí Lanke od CK Bubo a tri poukážky v hodnote 1 000 eur na nákup v predajniach Kaufland.

Tlačová správa DANUBIUS GASTRO 2015 (.pdf)

Pre viac informácií kontaktujte:

Martina Macková
Hovorkyňa
Incheba, a.s.
Viedenská cesta 3-7
851 01 Bratislava, Slovakia
M + 421 911 100 726
T  + 421 2 6727  3345