Záverečná tlačová správa zdravotníckych výstav

ZDRAVIE MÁ ZELENÚ!

Trio výstav orientovaných na zdravotníctvo SLOVENSKÉ DENTÁLNE DNI,  SLOVMEDICA a NON–HANDICAP naplnili svoj program. Odborníkom z celého Slovenska poskytli priestor na vzájomné stretnutia, rozhovory a výmenu poznatkov. Stotridsaťdeväť vystavovateľov z Českej republiky, Maďarska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Rumunska, Talianska a Slovenska navštívili odborníci z rôznych odvetví nášho zdravotníctva na výstavnej ploche 6 200 m². Pre širokú verejnosť bola otvorená minipoliklinika Dom zdravia s bezplatnými vyšetreniami.

SLOVENSKÉ DENTÁLNE DNI

Jediná špecializovaná výstava určená ľuďom, ktorí sa starajú o zdravie našich zubov a ústnej dutiny, výstava Slovenské dentálne dni aj v tomto roku priniesla množstvo zaujímavých noviniek z oblasti vybavenia zubných ambulancií a laboratórií, prístrojov, nástrojov a materiálov používaných odborníkmi pri ošetrovaní chrupu.

Najdôležitejším odborným podujatím výstavy bol aj tento rok Medzinárodný stomatologický kongres. Slovenská komora zubných lekárov v spolupráci so svojimi partnermi pripravila podujatie zamerané na prevenciu zubného kazu u najmenších pod hlavičkou Dňa ústneho zdravia. Deti prvého stupňa základných škôl so svojimi pedagógmi i rodičmi v piatok 27. 9. navštívili výstavisko s cieľom naučiť sa správnej starostlivosti o chrup a pritom sa aj zabaviť.

SDD 2013  den ustneho zdravia 2013

SLOVMEDICA a NON-HANDICAP

Výstavy Slovmedica a Non-Handicap oboznámili verejnosť s najnovším vybavením nemocníc, rôznymi prístrojmi a nástrojmi pre ošetrovanie pacientov, ktoré zmierňujú bolesť či uľahčujú rekonvalescenciu ležiacich. Zdravotne postihnutí tu mohli nájsť rôzne špecializované predmety, potreby a služby, ktoré im umožňujú odstrániť zdravotný handicap. K výstavám neodmysliteľne patril aj sprievodný program zameraný na zdieľanie nových poznatkov, vďaka ktorým sa zlepšia liečebné metódy a postupy v zdravotníckych zariadeniach.

Pre ľudí, ktorí sa rozhodli vstúpiť si do svedomia, bol k dispozícii jednoduchý spôsob ako naštartovať cestu prevencie - DOM ZDRAVIA. V minipoliklinike s bezplatnými vyšetreniami, na ktoré sa nebolo treba objednávať, všetkých preklepli od hlavy až po päty. Na jednom mieste si mohli návštevníci zmerať tlak, z kvapky krvi skontrolovať hladinu cukru, cholesterolu, či nechať vyšetriť chrup najmenším.

dom zdravia 2013  non-handicap 2013