Cesta okolo sveta, plná zážitkov a chutí

Začiatok roka 2018 sa v Inchebe ponesie vo veľkom štýle. Obľúbené veľtrhy cestovného ruchu a gastronómie ITF SlovakiatourDanubius Gastro vám sprostredkujú čaro blízkych i vzdialených krajín, budú oslavou toho najlepšieho z oblasti gastronómie a prehliadkou vybavenia pre gastronomické prevádzky. Na svoje si prídu nielen všetci gurmáni, kávičkári a vinári, ale aj profesionálni kuchári, cukrári a prevádzkovatelia reštaurácií, hotelov či bufetov, rovnako ako ľudia, ktoré radi cestujú a spoznávajú nové krajiny.

Veľtrhy ITF Slovakiatour a Danubius Gastro spolu so špecializovanými výstavami Poľovníctvo a oddych a Wellness a fitness, sa uskutočnia od 25. do 28. januára 2018, pričom celý štvrtok a piatkové dopoludnie bude patriť odbornej verejnosti, pre širokú verejnosť Incheba otvorí svoje brány v piatok popoludní a cez víkend. Počas víkendu sa k akciám pridá aj 15. festival cestovateľských filmov BUBO Bál - Camera Slovakia.

itf a gastro 2017

Foto: Incheba, ITF Slovakiatour a Danubius Gastro 2017

Čas spoznať Moravu, Sliezsko, Nitru a Žilinu

Veľtrh každoročne návštevníkom predstavuje svojich partnerov. Tento rok to budú Nitriansky samosprávny krajRegion Nitra, Moravskoslezský kraj a Žilinský turistický kraj. Partnerské regióny budú prezentovať to najlepšie a najkrajšie, čo u nich turisti môžu objaviť od prírodných krás, cez kultúrne a historické pamiatky až po tipy na ubytovanie, kulinárske špeciality, možnosti voľnočasových aktivít, turistiky či športu. 

Cestovať nielen prstom po mape

ITF Slovakiatour prinesie svojim návštevníkom množstvo tipov a inšpirácií, kam vyraziť v roku 2018. Na svoje si prídu dobrodruhovia, ale aj dovolenkári bažiaci po oddychu v dovolenkových rezortoch. Okrem Slovenska a Českej republiky sa na veľtrhu predstavia Chorvátsko, Bulharsko, Maďarsko, Rakúsko, Thajsko, Bosna a Hercegovina, Indonézia, Slovinsko, Kuba alebo Čína.

V rámci sprievodného programu budú môcť hostia ochutnať rumy z Dominikánskej republiky, spoznať turistický potenciál Petrohradu, naladiť sa na zaujímavé kubánske destinácie, ale aj indonézsku kultúru či odhaliť chorvátsky ostrov Vir.

itf a gastro 2017

Foto: Incheba, ITF Slovakiatour a Danubius Gastro 2017

Dva dni v spoločnosti lovcov zážitkov

Festival cestovateľských filmov BUBO Bál – Camera Slovakia počas víkendu ponúkne zážitky zo všetkých kútov sveta – mystická Ázia, exotická Latinská Amerika, divoká Afrika, drsná Austrália, chladná Antarktída. 195 krajín sveta bude prezentovaných prostredníctvom filmov, multimediálnych prezentácií a fotografií od najlepších slovenských cestovateľov. Dozviete sa, aké očkovanie je potrebné do exotiky, ktoré destinácie sú trendy a kam sa, naopak, treba ponáhľať, kým sa všetko zmení, vydajte sa na cestu za ľudožrútmi do Papuy Novej Guiney, či na expedíciu za orlími lovcami do Mongolska.

Danubius Gastro v znamení lokálnych produktov

Veľtrh cestovného ruchu už tradične sprevádza medzinárodný veľtrh gastronómie Danubius Gastro. Podujatie patrí k tým najvýznamnejším svojho druhu v stredoeurópskom regióne a je dôležitým stretnutím prevádzkovateľov reštaurácií, gastroprevádzok, hotelov, penziónov, kaviarní, cukrárni, kúpeľov a obchodov. Už 25. ročník len potvrdí narastajúci trend podpory slovenských výrobcov potravín.

itf a gastro 2017

Foto: Incheba, ITF Slovakiatour a Danubius Gastro 2017

Podpora Slovenska, aj inšpirácie zo zahraničia

Ďalší ročník veľtrhu Danubius Gastro prinesie viac slovenských výrobcov potravín, ktorí sa predstavia v rámci spoločnej expozície Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, ale aj individuálne. Hlavný partner veľtrhu Kaufland Slovensko bude prezentovať regionálnych dodávateľov a ich sortiment. Svoj priestor však dostanú aj zahraniční vystavovatelia s ponukou ochutnávok ich národných kulinárskych i nápojových špecialít. Oživením Danubius Gastro budú nepochybne noví vystavovatelia z Číny so širokou paletou potravín.

Atraktívny program a súťaže

Tradične nabitý sprievodný program s viac ako piatimi stovkami organizátorov a súťažiacich sa bude konať v troch halách. V súťažiach sa rozhodne o najlepšom bratislavskom rožku, najchutnejšom chlebe, výrokoch z medového a lineckého cesta či najlepších pagáčoch pre rok 2018. Svoje sily si zmerajú pekári, cukrári, barmani, baristi, či kuchári. Oči, ale aj chuťové poháriky potešia kuchárske alebo barmanské šou, ale aj Kávové mestečko plné zaujímavých informácií, exhibícií a súťaží.

itf a gastro 2017

Foto: Incheba, ITF Slovakiatour a Danubius Gastro 2017

Veľtrhy ITF Slovakiatour, Danubius Gastro a sprievodné výstavy sú otvorené od 25. do 28. januára 2018.