Autosalón potvrdil dvestotisícovou návštevnosťou pozíciu lídra v stredoeurópskom regióne

Bratislavský Autosalón, ktorý v nedeľu 24.4. zatvoril svoje brány, potvrdil svoju pozíciu najprestížnejšej automobilovej udalosti na Slovensku a v strednej Európe. Viac ako 40 zastúpených  značiek, vyše 70 slovenských výstavných premiér a dve európske premiéry vyvolali obrovský záujem návštevníkov. Za 6 dní na Autosalón zavítalo celkovo 197 816 návštevníkov, ktorí si vychutnali exkluzívnu prehliadku automobilov. Jednotlivé expozície v mnohých prípadoch pripomínali veľké zahraničné autosalóny, čo v kombinácii s kvalitným sprievodným programom vytvorilo automobilovú výstavu, ktorá na Slovensku a v okolitých krajinách nemá konkurenciu.

Vďaka množstvu zastúpených značiek a novým značkám, ktoré po odmlke na Autosalóne vystavovali, bol Autosalón podľa hodnotenia médií najsilnejším ročníkom za uplynulú dekádu. Na ploche 40 000 m2 sa na Autosalóne predviedli offroady, SUV, hatchbacky, kupé, sedany, limuzíny, kabriolety a ďalšie typy vozidiel vo všetkých cenových kategóriách od širšie prístupných až po najluxusnejšie automobily za stovky tisíc eur. Dôležité je aj kvalitné palivo, preto bola hlavným partnerom výstavy spoločnosť OMV Slovensko.

Reprezentatívne limuzíny, ale aj rýchle superšporty mohli návštevníci vidieť v sekcii Exclusive Salon. Záujem zaznamenala aj sekcia karavanov a obytných prívesov, ktoré tvoria alternatívu ku klasickým automobilom. Atmosféru veľkolepého motoristického podujatia navodil sprievodný program. Testovacie jazdy, kuriérsky test úžitkových vozidiel, crash testy, expozícia  veteránov, simulátory nárazu a prevrátenia vozidla a otvorenie tuningovej sezóny sa postarali o fantastickú zábavu.

Počas Autosalónu boli odovzdané ocenenia za najkreatívnejšie expozície. Tento rok ich získali Mercedes – Benz Slovakia, s.r.o., Peugeot Slovakia, s.r.o., Porsche Slovakia, s.r.o. za expozíciu Volkswagen a Hyundai Motor Czech s.r.o., organizačná zložka Slovakia. Ocenenia udelil aj vydavateľ časopisu Auto Magazín a Profi Auto desiatim automobilom, ktoré vynikali v niektorej z vybraných kategórií. Výsledky sú dostupné na www.incheba.sk.

Už teraz sa rozbiehajú prípravy na budúcoročný Autosalón, ktorý sa uskutoční v termíne 25.-30.4.2017. Incheba ako organizátor výstavy vynaloží všetko úsilie na to, aby Autosalón zotrval na pozícii lídra a úrovňou prekonal aj tohtoročný mimoriadne úspešný ročník.

Záverečná tlačová správa AUTOSALÓN 2016