ITF Slovakiatour s nádielkou cestovateľskej inšpirácie

More cestovateľských inšpirácií, predstavenie susedných a stredomorských krajín aj závan exotiky do Bratislavy prináša najväčší veľtrh cestovného ruchu na Slovensku ITF Slovakiatour. Od 28. do 31. 1. bude naplnený prezentáciami, tipmi a skvelým sprievodným programom pre všetkých milovníkov cestovania. Návštevníci dostanú možnosť porovnať nielen ponuku viac ako 40 cestovných kancelárií; inšpiráciu na cesty môžu čerpať aj prostredníctvom zastúpenia jednotlivých krajín, regiónov, miest, obcí, organizácií cestovného ruchu i spoločností, ktoré podnikajú v cestovnom ruchu.

Hlavným partnerom cestovateľského veľtrhu je už tretíkrát región z Českej republiky, Moravskoslezský kraj, ktorý ponúkne množstvo tipov, ako stráviť dovolenku v príjemnom prostredí. Vo svojej expozícii na ploche 90 m2 si pre návštevníkov pripravil zaujímavý program - tento rok sú hlavou témou industriálne pamiatky regiónu v prepojení s prírodou. V expozícii Moravskoslezského kraja sa návštevníci dozvedia viac o jeho šiestich turistických oblastiach a o aktuálnej ponuke turistických produktov na zimu, ale aj na jarnú a letnú sezónu. Počas celého veľtrhu sú prichystané súťaže o zaujímavé ceny a ochutnávky vynikajúcich regionálnych špecialít.

Českej republike patrí aj ďalšia významná pozícia na veľtrhu. Miesto čestného hosťa ITF Slovakiatour získal Jihomoravský kraj. Južná Morava patrí k turisticky najatraktívnejším regiónom Česka i Európy. V tesnom susedstve sa tu vyskytujú hneď štyri pamiatky zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Jihomoravský kraj na veľtrhu predstaví novinky, ktoré si pre turistov prichystal na tento rok.

Ponuka cestovateľského veľtrhu je rozmanitá a komplexná; po dlhšej odmlke ju obohatia napríklad Slovinsko či India. Slovensko bude na veľtrhu zastúpené v celej svojej kráse. Veľká pozornosť je venovaná kúpeľníctvu, ktoré má u nás dlhú tradíciu. Slovenské kúpele si pre záujemcov prichystali zaujímavé ukážky kúpeľných procedúr, ktoré navodia relaxačnú atmosféru.

Atmosféru dotvorí 13. festival cestovateľských filmov Camera Slovakia – Bubo Bál. Profesionáli, ktorí cestovaním žijú, návštevníkom priblížia všetky zaujímavé kúty našej planéty. V dvoch kinosálach sa počas celého festivalu budú premietať filmy o cestách po všetkých kontinentoch zahŕňajúce cestovateľskú klasiku, ale i prvocesty a jedinečné expedície.

Wellness a Fitness

Veľtrh cestovného ruchu sprevádza najväčšia výstava zameraná na šport na Slovensku, Wellness a Fitness. Novinky z tejto oblasti, ponuka funkčného oblečenia a doplnkov na šport či strojov na cvičenie podporujú rozvoj zdravého a aktívneho životného štýlu. Zaujímavosťou sú ukážky piatich fáz cvičenia v ženskom fitnescentre FitCurves, do ktorých sa návštevníci priamo na výstave budú môcť zapojiť. Prichystané sú aj súťaže na strojoch pre ženy aj mužov a mnohé ďalšie aktivity.

Poľovníctvo a Oddych

Výstava Poľovníctvo a Oddych určite zaujme nielen profesionálnych poľovníkov, ale aj poľovníckych nadšencov a všetkých, ktorí radi trávia svoj voľný čas v prírode. Výstava prináša nielen široký sortiment oblečenia a vybavenia do terénu. Pripravený je aj tematický sprievodný program – prezentácia poľovníckych signálov, ukážky vábenia zveri a napodobňovanie hlasových prejavov vtákov a cicavcov, prezentácia Slovenského klubu sokoliarov a mnohé ďalšie. V sobotu 30.1. sa v rámci výstavy uskutoční Slovensko-český poľovnícky deň, počas ktorého sa návštevníci dozvedia viac o poľovníckych zvyklostiach v týchto krajinách. Atmosféru doladí česká poľovnícka hudba, ale napríklad aj predstavenie capoeiry, čo je komplexné spojenie boja s hudbou, akrobaciou a tancom.

Veľtrh ITF Slovakiatour a sprievodné výstavy sú otvorené od 28. do 31.1.2016. Prvý deň a druhý deň do 13 h je vyhradený pre odbornú verejnosť. Každá vstupenka je žrebovateľná o hodnotné ceny – luxusný zájazd do Dominikánskej republiky od CK Eso Travel a desať poukážok v hodnote 100 eur na nákup v obchodnej sieti Kaufland.

Tlačová správa ITF SLOVAKIATOUR 2016

Pre viac informácií kontaktujte:

Martina Macková
Hovorkyňa
M + 421 911 100 726
T  + 421 2 6727  3345