Prestížna oslava gastronómie na veľtrhu Danubius Gastro

Najnovšie trendy v gastronómii, tradičné i menej známe a exotické potraviny z celého sveta, kávu a víno, ale aj kuchárske, pekárske a cukrárske ukážky v dňoch 28. - 31.1.2016 do Incheby prinesie najprestížnejší gastronomický veľtrh Danubius Gastro. Podujatie plné vôní, farieb a chutí poteší nielen všetkých milovníkov dobrého jedla; chýbať nebude široká ponuka strojov a technológií do gastronomických prevádzok a zariadenia do reštaurácií a hotelov. V poradí 23. ročník veľtrhu doplní 16. ročník výstavy strojov a technológií pre obchody Exposhop a 15. ročník výstavy obalových materiálov a baliacej techniky Gastropack.

Danubius Gastro je najvýznamnejší gastronomický veľtrh na Slovensku a za 23 rokov fungovania sa vyprofiloval na rozhodujúce podujatie vo svojom segmente nielen v domácom prostredí, ale aj v stredoeurópskom regióne. Veľtrh aj v tomto roku potvrdil rastúcu tendenciu, keď v počte vystavovateľov i výstavnej plochy dosahuje nárast oproti minulému roku - ten bol pritom vo všetkých parametroch najväčší od krízy v rokoch 2008 – 2009. Danubius Gastro je platformou, na ktorej sa stretávajú ľudia s profesionálnym záujmom o  gastronómiu so širokou verejnosťou, ktorá hľadá inšpiráciu a tipy na zaujímavé potraviny. Odborní návštevníci sa na veľtrhu môžu oboznámiť s technologickými novinkami pre oblasť hotelov, reštaurácií, penziónov, kaviarní a vendingu. Svoje zastúpenie majú aj progresívne riešenia pre potravinársky priemysel, pekárne, obchod a balenie.

Hlavným partnerom Danubius Gastro sa pre veľký úspech počas vlaňajšieho ročníka stal Kaufland Slovenská republika. Na veľtrhu sa predstaví ako spoločnosť, ktorá si je plne vedomá potreby zodpovednosti voči svojmu okoliu. Kaufland, v duchu svojej kampane „Z lásky k Slovensku“ (jej súčasťou je okrem iného aj podpora slovenských producentov), si uvedomuje, že láska k Slovensku znamená aj zodpovednosť. Ako jeden z kľúčových hráčov maloobchodu na Slovensku kladie osobitný dôraz na ochranu životného prostredia a zodpovedný výber sortimentu. Vo svojej rozsiahlej expozícii sa chce zároveň zamerať na prezentáciu kvalitných potravín s označením Značka kvality SK, ktoré majú nezastupiteľné miesto v jeho obchodnej sieti.

Z potravín majú na veľtrhu silné zastúpenie káva a víno z celého sveta. Novinkou je Kávové mestečko, v ktorom si svoje sily zmerajú študenti i profesionálni baristi z celého Slovenska počas súťaží Slovak barista cup junior 2016Latte Art Show Incheba. V prvý deň veľtrhu sa návštevníci môžu naučiť, ako správne pripraviť kávu – k dispozícii budú odborníci, ktorí záujemcom poskytnú cenné rady.

Veľmi obľúbené sú každoročne aj kuchárske a pekárske exhibície. O najlepší Bratislavský rožok, o najlepší pletený výrobok, či najlepší a najchutnejší chlieb pre rok 2016 - to sú len niektoré zo súťaží, ktoré tento rok rozvoňajú haly výstaviska. V sobotu dopoludnia sa návštevníci môžu tešiť na Pekársku show s pečením medovníčkov zo slovenského medu či zdravých koláčov.

Kuchárske umenie priblížia ukážky prípravy jedál šéfkuchármi a členmi Slovenského národného tímu kuchárov a cukrárov, spojené s ochutnávkami. Súťaž vo varení prinesie Danubius Gastro Cup 2016. Svoje zručnosti pred očami návštevníkov predvedú žiaci odborných škôl a hotelových akadémií počas 4. ročníka súťaže METRO Kuchársky päťboj. Jedným z vizuálne najatraktívnejších podujatí je prehliadka kuchárskeho a cukrárskeho umenia Poézia v gastronómii, kde sa predstavia súťažné exponáty hotelov, reštaurácií, cukrární, odborných škôl a učilíšť z celého Slovenska. Návštevníci budú môcť spoznať aj kulinársku atmosféru Slovenska, Talianska a Kuby, a to v sprievode hudobníkov a tanečníkov z celého sveta.

K jedlu neodmysliteľne patria nápoje. V Master Cup 77 zóne návštevníci môžu absolvovať workshopy na tému „food pairing“ a spoznať tak nové kombinácie jedla, štiav a alkoholu. Na piatok je v zóne naplánovaný 2. ročník súťaží Master Cup 77 v rôznych kategóriách a až do polnoci sa návštevníci budú môcť zabaviť v pop-up nočnom klube.

Veľtrh Danubius Gastro je otvorený od 28. do 31. 1. 2016. Prvý deň a druhý deň do 13 h je vyhradený pre odbornú verejnosť. Každá vstupenka je žrebovateľná o hodnotné ceny – luxusný zájazd do Dominikánskej republiky od CK Eso Travel a desať poukážok v hodnote 100 eur na nákup v obchodnej sieti Kaufland.

Tlačová správa DANUBIUS GASTRO 2016

Pre viac informácií kontaktujte:

Martina Macková
Hovorkyňa
Incheba, a.s.
Viedenská cesta 3-7
851 01 Bratislava, Slovakia
M + 421 911 100 726
T  + 421 2 6727  3345