Hodiny a klenoty rozžiarili bratislavské výstavisko

Unikátne šperky, originálna bižutéria i luxusné hodinky od 6. do 8. novembra rozžiarili bratislavské výstavisko. V poradí 19. ročník výstavy Hodiny a klenoty doplnil 4. ročník výstavy minerálov, drahých kameňov a fosílií Minerály Bratislava. Na ploche 2 000 m² sa predstavilo 92 vystavovateľov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Belgicka, Indie, Poľska, Nemecka, Rakúska, Portugalska a Francúzska.

Výstava HODINY A KLENOTY ako jediná svojho druhu na Slovensku predstavila návštevníkom novinky z klenotníckej branže, špičkovú bižutériu, drahokamy, polodrahokamy, ponuku  náramkových hodiniek, nástenných hodín, časomernej techniky a náramkov. Pre odborníkov bolo k dispozícii vybavenie do klenotníckych i hodinárskych dielní, predajní, ako aj nástroje a prístroje pre klenotníkov.

Výstava je miestom prezentácie najnovších technologických postupov vo výrobe šperkov, nových materiálov a dizajnu. Cech zlatníkov a klenotníkov Slovenska predstavil výsledky 19. ročníka súťaže študentov stredných škôl Študentský šperk 2015, v tomto roku na tému Flóra – Farebný svet. Pri príležitosti 20. výročia fungovania Cechu boli vystavené vybrané práce desiatich členov Cechu z reprezentačnej výstavy v galérii Umelka. Výstava Minerály Bratislava bola pre zmenu skvelou príležitosťou vidieť krásne a vzácne klenoty našej Zeme v podobe kameňov, minerálov a fosílií nielen zo Slovenska, ale aj zo vzdialenejších oblastí.

Pre návštevníkov bol k dispozícii komplexný servis -  bezplatné skúšanie drahých kovov na kameni, čistenie strieborných šperkov či poradenstvo týkajúce sa zákona o puncovníctve.

Záverečná tlačová správa 2015 (.pdf)

Pre viac informácií kontaktujte:

Martina Macková
Hovorkyňa
Incheba, a.s.
Viedenská cesta 3-7
851 01 Bratislava, Slovakia
M + 421 911 100 726
T  + 421 2 6727  3345