Aký bol 23. Autosalón

V nedeľu 28. apríla skončil 23. ročník bratislavského Autosalónu. Počas šiestich dní sa predstavilo 139 vystavovateľov, ktorí obsadili plochu 40 000 m². Salón ponúkol rekordných 88 premiér a 41 automobilových značiek. Už po tretíkrát sa konala výstava Exclusive Salon, kde mohli návštevníci vidieť výnimočné tátoše, ale aj lode, vrtuľník a hodinky. Podujatia si prezrelo 180.477 návštevníkov. Na nasledujúci ročník Autosalónu sa verejnosť môže tešiť o rok v termíne 8. – 13. apríla 2014.

SPRIEVODNÉ PODUJATIA

Výstavu Autosalón spestril bohatý sprievodný program. Automobily Hyundai, Mazda, Opel, Peugeot, Škoda, Nissan, Mercedes-Benz (úžitkové vozidlá) boli k dispozícii na vyskúšanie v rámci testovacích jázd. Návštevníci si mohli odskúšať autentické simulátory prevrátenia vozidla, nárazu a požitia alkoholických nápojov za volantom. Dôsledky rôznych typov zrážok realisticky priblížili crash testy s následnou záchrannou akciou vrátane zásahov policajtov, hasičov i zdravotníkov. V
expozíciách jednotlivých automobiliek sa konali vystúpenia známych umelcov a autogramiády popredných automobilových osobností. Autosalón vyvrcholil otvorením tuningovej sezóny.

NAJZAUJÍMAVEJŠIE MOMENTY

Slávnostná prehliadka Autosalónu za účasti prezidenta SR Slávnostnú recepciu Autosalónu ozvláštnila laserová šou
Pohľad na haly B Pohľad na halu D2