WILSONIC, 11. - 13. 6. 2009

Wilsonic je mestský hudobný festival, ktorý prezentuje aktuálne hudobné trendy nielen z oblasti elektronickej hudby. Elegantne spája svet koncertov s atmosférou klubov a tanečných párty. Je udalosťou, ktorá predstavuje originálnu a inovatívnu hudbu z celého sveta s dôrazom na to najzaujímavejšie z tvorby strednej a východnej Európy.

Wilsonic je kombináciou outdoorového podujatia s komfortom mestského prostredia. Festival je jedinečným zážitkom zo živej hudby pod holým nebom. V súčasnej hudbe aktívne vyhľadáva to najzaujímavejšie a snaží sa širšej verejnosti predstaviť a vyzdvihnúť originalitu, progres, inovatívnosť a kvalitu. Predovšetkým však každoročne predstavuje netradičný a pre domácu verejnosť jedinečný hudobný zážitok, aký neposkytuje žiadne iné podujatie či médium.

Tento rok sa Wilsonic uskutoční v novom prostredí mestskej pláže v areáli Summer Club Incheba. Tradične druhý júnový víkend,  11. až 13. júna 2009, uvedie na štyroch pódiách zaujímavé live acty aj dídžejské sety, predstaví lákavé mená, globálne talenty aj stredoeurópsku scénu. Wilsonic Festival 2009 je nielen skvelým zahájením leta, ale má ambíciu stať sa hudobnou udalosťou roka.