MIREILLE MATHIEU

Legendárna Mireille Mathieu sa po roku vracia do Bratislavy

Legenda svetového šansónu, francúzska speváčka Mireille Mathieu príde 27. októbra 2017 opäť koncertovať do Bratislavy. Spoločne so svojím orchestrom vystúpi v bratislavskej Incheba Expo Aréne, kde koncertovala aj minulý rok pred vypredaným hľadiskom. Rodáčka z Avignonu zaspieva svoje najznámejšie piesne, ktoré milujú fanúšikovia na celom svete. Jej minuloročný bratislavský koncert bol vypredaný v rekordnom čase. Vstupenky na tohtoročný koncert sú v predaji v sieti Ticketportal.

Charizmatická francúzska šansoniérka Mireille Mathieu začala svoju hudobnú kariéru v sedemdesiatych rokoch minulého storočia, za tento čas stihla nahrať viac ako 1200 skladieb, vydať viac ako 40 albumov a vystupovať po celom svete.

Mireille Mathieu je priamou nástupkyňou ikonickej Edith Piaf. Fanúšikovia si ju zamilovali vďaka slávnym skladbám Mon credo, Qu`elle est belle, Mon bel amour d`été, ale aj vďaka jej typickému účesu, krátkou ofinkou, ktorá sa stala vo svojej dobe módnym hitom. Počas svojej kariéry stihla Mathieu koncertovať na všetkých kontinentoch sveta a je taktiež známa tým, že dokáže spievať v niekoľkých svetových jazykoch. Spolupracovala napríklad s hviezdami ako Charles Aznavour, Julio Iglesias, Frank Sinatra, Tom Jones, či Paul Anka. Všeobecne je považovaná za najvýznamnejšiu súčasnú šansónovú speváčku.

Mathieu vystúpila v bývalom Československu v roku 1967 a v roku 1985 v rámci festivalu Bratislavská lýra. Potom nasledovala dlhá prestávka, aby sa vrátila až v roku 2016. V beznádejne vypredanej Incheba Expo Aréne ohúrila fanúšikov obdivuhodným dvojhodinovým koncertom a brilantným hlasom v spoločnosti sprievodného orchestra zaspievala svoje najslávnejšie piesne. Za precízny hlasový prejav, charizmatické vystupovanie a vrelú komunikáciu s publikom si vyslúžila niekoľkonásobný potlesk v stoji. Záujem o jej vystúpenie bol skutočne veľký, vstupenky boli vypredané v priebehu rekordne krátkeho času.

Organizátorom podujatia je JVS GROUP  

mireille mathieu incheba