Varí a spieva svokra Gizka Oňová

Priaznivci legendárnej hudobnej relácie Repete, pozor! Každá streda (3.12., 10.12., 17.12.) na Dňoch Vianoc bude patriť skvelej Gizke Oňovej, ktorá je nielen vynikajúca speváčka, ale aj kuchárka. Predvianočné dni nám spríjemní svojimi hitmi a varením vianočných špecialít. V stredu 3.12. navarí fazuľovú polievku; neskôr sa môžete tešiť na rybaciu polievku a napokon na tradičnú kapustnicu.

Kto príde včas, bude mať možnosť tieto skvelé pochúťky ochutnať. A keby ste si chceli pochutiť v pohodlí domova, ponúkame vám recepty na polievky od pani Gizky:

Kapustnica

Potrebujeme: (pre 6 osôb)

Postup:

Na oleji opečieme drobné kocky pliecka. Cibuľu, cesnak a údené mäso nakrájame a pridáme k pliecku. Posypeme červenou paprikou, zalejeme 1,5 litrom vody. Postupne pridáme kyslú kapustu, nastrúhanú hlávkovú kapustu, huby, slivky, jablko, bobkové listy a varíme do mäkka. Na záver do kapustnice primiešame malé kocky klobásy (aj s výpekom), ktorú sme upiekli na suchej panvici. Dovaríme ešte asi 5 min, dochutíme podľa potreby.

Fotogaléria z vystúpenia 17. 12.


Rybacia polievka z mrazeného filé


Potrebujeme (pre 6 osôb):

Postup:

Ryby, zeleninu a cibuľu nakrájame na kocky. 300 g rýb spolu so zeleninou a cibuľou vložíme do hrnca, zalejeme 1,5 litrom vody. Osolíme, okoreníme a varíme do mäkka (asi 20 min). Ponorným mixérom všetko dobre rozmixujeme a pridáme druhú polovicu rýb. Varíme ešte asi 7 min.

Na oleji speníme roztlačený cesnak, pridáme červenú papriku a dáme do polievky. Dovaríme ešte 2 - 3 min. Podávame s čerstvým chlebom.

Fotogaléria z vystúpenia 10. 12.


Fazuľová polievka a la Svokra

Potrebujeme (pre 6 osôb):

Postup:

Namočenú fazuľu (min 10 hodín) dáme variť do 2,5 - 3 litrov vody spolu s údeným rebierkom. Asi po 1 hodine pridáme koreňovú zeleninu, cibuľu a cesnak - všetko v celku. 10 minút pred dovarením vyberieme zeleninu, cibuľu a cesnak spolu s trochou vývaru, ponorným mixérom rozmixujeme a vlejeme späť do polievky.

Prisypeme široké rezance.

Klobásu nakrájame na kocky, v panvici na oleji opečieme; posypeme červenou paprikou a vložíme spolu s vypečeným tukom do polievky. Povaríme ešte asi 5 minút.

Údené rebierka oberieme, mäso nakrájame a vrátime do polievky. V prípade potreby dochutíme soľou a korením.

Prajeme dobrú chuť!

Fotogaléria z vystúpenia 3. 12.