Slováci si vedia voľný čas užiť

Záverečná tlačová správa, 16.marec 2008

MOTOCYKEL, BOATSHOW, ŠPORT a RYBÁRSTVO-VOĽNÝ ČAS – Slováci ukázali, že svoj voľný čas si vedia a chcú užívať

13. – 16.3.2008 prebehli v areáli výstaviska Incheba Expo Bratislava 4 atraktívne voľnočasové výstavy, ktoré prilákali tisícky ľudí. Po ôsmykrát patrila Incheba dvojkolesovým strojom – motorkám na výstave MOTOCYKEL. Súbežne prebehli špecializované výstavy BOATSHOW, ŠPORT a RYBÁRSTVO-VOĽNÝ ČAS. Po 15-tej hodine prešiel brány výstaviska 34-tisíci návštevník, čo predstavovalo 2 hodiny pred koncom výstavy 13%-ný nárast návštevnosti oproti minulému roku.

Medzinárodná výstava MOTOCYKEL potvrdila pozíciu úspešného samostatného motosalónu, po druhýkrát sa uskutočnila oddelene od salónu automobilov. Pre návštevníkov sa naskytla možnosť vidieť takmer 40 značiek motocyklov, vystavovatelia predstavili viaceré slovenské premiéry. Každý sa počas výstavy mohol zabaviť aj na vystúpeniach kaskadérov a mototrialistov, či vyskúšať si jazdu na motorkách zvučných značiek. Výstava mala kontraktačno – predajný charakter a návštevníci si mohli vybrať a kúpiť okrem motoriek aj doplnky pre motocykle, oblečenie a ďalšie motopríslušenstvo.

BOATSHOW je jedinou špecializovanou výstavou lodí, vodných a lodných športov na Slovensku. Návštevníkov lode zaujímali a priamo na výstave sa predalo niekoľko vystavených kusov, medzi nimi aj americká plachetnica 2v1 Mac Gregor. Zastúpené boli jachty, motorové, nafukovacie a laminátové člny, ale aj lodné a vodné športy ako potápanie, surfing a jachting. Po prvýkrát bol na Inchebe vystavený hausbót slovenskej výroby, ktorý pochádza z Ilavy a ktorý vyvolal medzi návštevníkmi obrovský záujem.

Medzinárodná výstava ŠPORT bola príležitosťou vidieť bohatý sprievodný program, ktorý ponúkol možnosť vyskúšať si a pozrieť exhibície a športové zápolenia v bedmintone, kulturistike a fitnese. Návštevníci sa zabavili na netradičných rekordmanských disciplínach, ktoré boli súčasťou REKORDFESTU a mali možnosť vidieť v akcii, či získať podpisy od viacerých športových reprezentantov. K videniu boli bohaté prezentácie vystavovateľov športového vybavenia a trendov v oblečení.

Výstava RYBÁRSTVO-VOĽNÝ ČAS otvorila rybársku sezónu na Slovensku, rybári využili príležitosť vidieť novinky začínajúcej sezóny, ale predovšetkým nakúpili všetko potrebné. Pred expozíciami výrobcov a predajcov rybárskych potrieb bolo rušno počas všetkých štyroch dní, čo dokázalo, že rybárstvo má na Slovensku tradíciu a teší sa veľkej obľube.

Výstavy MOTOCYKEL, BOAT SHOW, ŠPORT a RYBÁRSTVO – VOĽNÝ ČAS sa tento rok uskutočnili za účasti 170 vystavovateľov, na ploche celkovo 15.000 m2, zaplnili haly B0, B1, B-stred, B2 a halu D. Vystavovatelia pochádzajú z 8 krajín – Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska, Nemecka, Talianska a Pakistanu. Budúci rok sa výstavy MOTOCYKEL, BOAT SHOW, ŠPORT a RYBÁRSTVO – VOĽNÝ ČAS uskutočnia v dňoch 19. – 22.3.2009.