LEDERMODE

Záverečná tlačová správa, 29.február 2008

Veľtrh LEDERMODE v znamení kvality a extravagancie

V dňoch 27. – 29.2.2008 sa v Incheba Expo uskutočnil 5. ročník kontraktačného veľtrhu obuvi a koženého tovaru LEDERMODE, ktorý bol príležitosťou pozrieť si najnovšie produkty, technológie spracovania a trendy obuvníckeho, kožiarskeho a textilného priemyslu.

Veľtrhu sa zúčastnilo takmer 50 vystavovateľov zo Slovenska, Čiech a Rakúska.

V rámci konania veľtrhu sa uskutočnil seminár k problematike reklamácií a k posudzovaniu chýb obuvi. Seminár bol zameraný na problematiku súčasného platného zákona o ochrane spotrebiteľa v súvislosti s reklamačným konaním, ktoré je z pohľadu predajcov nevýhodné a jednostranné, ako uviedol Štefan Štulo, prezident Zväzu kožiarskeho a obuvníckeho priemyslu.

Súčasťou LEDERMODE bola aj prezentačná prehliadka minuloročných víťazov súťaže Mladý módny tvorca.

LEDERMODE je predovšetkým veľtrhom koženej módy. Kontraktačný charakter veľtrhu poskytuje priestor pre obchodné stretnutia a komunikáciu výrobcov a predajcov a zároveň sa na tri dni stáva atraktívnym podujatím plným inšpirácie a nápadov..

Jesenná časť veľtrhu sa uskutoční 2. – 4.9.2008. Mala by prilákať ešte viac vystavovateľov a poskytnúť množstvo podnetných nápadov a príležitostí na diskusie medzi obuvníckou a kožiarskou obcou.