IDEB v médiách

IDEB v médiách

Medzinárodný veľtrh obrannej techniky IDEB, ktorý prebieha v týchto dňoch v Incheba Expo Bratislava je strategicky významný pre Ozbrojené sily SR, zahraničných obchodných návštevníkov v oblasti vojenského špeciálu ale aj policajné a bezpečnostné zložky. Atraktívna bojová a bezpečnostná technika však prilákala záujem médií, ktoré hneˇv prvý deň navštívili veľtrh a nenechali si ujsť príležitosť vidieť počas slávnostného otvorenia veľtrhu atraktívne vojenské dynamické ukážky ako aj prelet formácie bojových vrtuľníkov, dopravných lietadiel, albatrosov a migov.

TV Markíza, Televízne noviny

„Stíhačky len niekoľko desiatok metrov nad hladinou Dunaja v centre hlavného mesta. Aj to patrí k bratislavskému veľtrhu obrannej techniky. Tohtoročným trendom je ochrana, výzbroj, zabezpečenie vojakov.“

http://beta.markiza.sk/video/tv-archiv/televizne-noviny/10919 

STV, Správy

„Po profesionalizácii armády sa vojaci pustili do obnovy výzbroje a výstroja. Pre Slovenskú armádu je tento rok, rokom modernizácie. Ozbrojené sily hľadajú inšpiráciu aj na bratislavskom veľtrhu obrannej techniky.“

http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/spravy-stv/

TA3, Hlavné správy

„Po dvoch rokoch bratislavská Incheba opäť hostí Medzinárodný veľtrh obrannej techniky. Predstaví sa na ňom rekordných 265 vystavovateľov z 26 krajín. Svoju techniku i činnosť prezentujú aj slovenské ozbrojené sily ako aj ostatné krajiny Višegrádskej štvorky.“

http://www.ta3.com/sk/reportaze/82391_zacal-sa-medzinarodny-veltrh-obrannej-techniky

TV JOJ, Správy

„Nad Bratislavou dnes lietali stíhačky. Spolu s bojovými vrtuľníkmi a parašutistami otvorili medzinárodný veľtrh obranného priemyslu s názvom IDEP 2008. Na novinky z tejto oblasti sme sa boli pozrieť aj s našou kamerou."

http://spravodajstvo.joj.sk/z-domova/28-4-2008/clanok/v-inchebe-sa-strielalo-a-zasahovalo-aj-prepadove-komando.html .

Ďalšie zaujímavosti – novinky na IDEB 2008, súťaž GRAND PRIX a PRIX sú a budú priebežné dostupné na www.ideb.sk

 

Nový Čas

Otvorenie výstavy

To bola paráda! Domáci a návštevníci mesta včera dopoludnia prekvapene krútili hlavami, keď im nad nimi presvištali bojové stíhačky a vrtuľníky.

Letecká minišou medzi Hradom a výškovou budovou Incheby sa konala pri príležitosti otvorenia Medzinárodného veľtrhu obrannej techniky - IDEB 2008.

Od dnešného dňa sa široká verejnosť môže pokochať najnovšími výdobytkami vojenskej a obrannej techniky v Inchebe. Program odštartoval prelet bojových vrtuľníkov a legendárnych Bielych Albatrosov. Čerešničkou na torte bola spanilá jazda troch stíhačiek - známych ruských migov.

Leteli asi 200 metrov nad hladinou Dunaja, aby napokon presvišťali medzi Hradom a Inchebou. Divákov nadchol aj presný zoskok parašutistov na cieľ. Na veľtrhu si záujemcovia môžu pozrieť okrem iného aj výstroj vojakov v extrémnych podmienkach, kamerové zabezpečenie či protilietadlové systémy. „Predstavuje sa tu 265 vystavovateľov z dvadsiatich šiestich krajín, čo je najviac v doterajšej histórii veľtrhu,“ informovala hovorkyňa Incheby Martina Štofaniková.

Hospodárske noviny

Predseda vlády Robert Fico počas prehliadky medzinárodného veľtrhu obrannej techniky IDEB v bratislavskej Inchebe, na ktorom sa predstavuje 265 vystavovateľov z 26 krajín.

Plus 1 deň

Rev leteckých motorov a streľba sa včera ozývali v našom hlavnom meste. V bratislavskej Inchebe sa totiž začal veľtrh obrannej techniky spojený s praktickými ukážkami.

Stíhačky Mig-29 sú pýchou slovenskej armády.

Nad Bratislavou sa predviedli v plnej kráse, keď preleteli len niekoľko metrov nad Novým mostom a Bratislavským hradom.

Najväčší záujem divákov však bol o prezentáciu bojových vozidiel, odpaľovacích zariadení rakiet a ukážku zásahu špeciálnych jednotiek.

Tie predviedli dobytie domu obsadeného nepriateľom. Kukláči doslova za niekoľko sekúnd zlikvidovali nepriateľského ostreľovača a do okolia domu nahádzali dymovnice. Maskovaní hustým dymom sa dostali až k oknám, cez ktoré nahádzali dovnútra granáty.

Pozornosť pútala aj kanónová húfnica Zuzana, ktorá sa vyrába na Slovensku. Dokáže vystreliť granáty až do vzdialenosti štyridsať kilometrov. Ide o jeden z najmodernejších zbraňových systémov v tejto triede vo svete a vo svojej výzbroji ju majú viaceré štáty NATO. Zbraniam neodolali ani viacerí slovenskí politici. Pokochať sa sem prišli napríklad prezident Ivan Gašparovič či premiér Róbert Fico.

Výstava je otvorená ešte dnes od desiatej do osemnástej hodiny a zajtra od desiatej do šestnástej hodiny. Vstupné na jeden deň je 500 slovenských korún.